Anasayfa » ALINTI » Siyaset Facebook’umdan Uzak Dursun Diyorsanız…
Siyaset Facebook’umdan Uzak Dursun Diyorsanız…

Siyaset Facebook’umdan Uzak Dursun Diyorsanız…

Siyaset Facebook’umdan Uzak Dursun Diyorsanız…Kaynağı belirtilmeksizin ortaya atılan ve kısa sürede yayılan yüzlerce haberden tutun, hakaret boyutuna varan yorumlar ya da rahatsız edici görüntüler, sosyal medyadaki siyasi bombardımanın yan etkileri olarak hayatımıza girdi. 

Amerika’da yaklaşan seçimlerle birlikte kullanıcıların duvarlarını işgal eden siyasi propagandalardan sıkılmış olan geliştiriciler, belirlenen kelimelere göre otomatik filtre yaparak istenmeyen içeriklerin Facebook anasayfalarında görülmesini engelleyen bir eklenti geliştirdiler. F.B. Purity adlı eklentiyi web tarayıcınıza kurduğunuzda, Facebook haber kaynağından gelen haberleri belirlediğiniz kelimelere göre filtrelemeniz mümkün hale geliyor. Chrome, Firefox, Safari ve Opera tarayıcıları için kullanılabilir olan uygulama, tamamen ücretsiz.

F.B. Purity’ye benzer bir uygulama, geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.UnBaby.me adlı benzer uygulama, Facebook duvarında bebek fotoğrafı görmekten sıkılanlar için söz konusu içerikleri filtreliyordu.

F.B. Purity eklentisinin kullanımıyla ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir