Anasayfa » ALINTI » Twitter’ın 2014 Gelir Hedefi Belli Oldu
Twitter'ın 2014 Gelir Hedefi Belli Oldu

Twitter’ın 2014 Gelir Hedefi Belli Oldu

Twitter'ın 2014 Gelir Hedefi Belli OlduPeki buna göre gözde site için biçilen değer ne kadar dersiniz?

Sanal dünyanın temel yapı taşları her geçen gün sosyal ağlara doğru kaymaya devam ediyor. Oluşturulan samimi ortam ile paylaşım imkanı sağlamasının yanı sıra, birden çok hizmeti tek potada eritmesinden ötürü dikkatleri üzerlerine çeken platformların en popüler adreslerinin başında Twitter geliyor.

140 karakter sınırlaması ile sektörün ayrıkı ismi olmayı başaran mikro blog, son olarak mobil sitesinden fotoğraf yüklemenin önünü açarak uzun süredir beklenilen yeniliği yapmış oldu. Revizyon çalışmalarına ek olarak finansal gelir anlamında da birtakım düzenlemeler gerçekleştiren yetkililer, bu konuda uzun süredir eleştiri alıyorlardı.

Zira sahip olunan kullanıcı potansiyeli ile gelir tablosu karşılaştırıldığında düşük oranlardaki kazanç yüzdeleri bakımından zor günler geçiren mikro blog cephesi, özellikle yakın süreçte konuya dair önemli adımlar attı.

Küçük işletmeler için geliştirilen reklam modelini düzenleyerek daha esnek hale getiren firma, böylelikle reklam veren yelpazesini genişletmeyi başardı. Analiz araştırmalarıyla bilinen eMarketer ise sosyal ağın iş dünyasındaki ilerlemesi hakkında rapor hazırladı.

Twitter'ın 2014 Gelir Hedefi Belli Oldu

Buna göre Twitter, 139.5 milyon dolar reklam gelirini -%106.7 artış ile- 288.3 milyon dolara yükseltmeyi başardı. Böyle devam etmesi durumunda 2013’te -%89.1 artış ile- 545.2 milyon dolara, 2014 yılında ise 807.5 milyon dolara çıkartması bekleniyor.

ABD’nin baz alındığı pazar payı raporuna göre Facebook’un ardından ikinci sırada yer alan Twitter, her ne kadar ciddi artışlar yaşasa da hala pastanın küçük dilimini almaktan kurtulamıyor. Zira şu sıralar sektörün %68.8’lik bölümü domine eden Facebook liderlik koltuğunu bırakmaya niyetli gözükmüyor.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir