Anasayfa » ALINTI » YouTube Video Yapımcıları İçin Altyazı Çeviri Desteğini Genişletti
YouTube Video Yapımcıları İçin Altyazı Çeviri Desteğini Genişletti

YouTube Video Yapımcıları İçin Altyazı Çeviri Desteğini Genişletti

YouTube Video Yapımcıları İçin Altyazı Çeviri Desteğini GenişlettiBundan böyle Google Translator Toolkit ile YouTube Video Yöneticisi entegre bir biçimde çalışabilecekler. Böylelikle altyazıları çevirme işlemi eskiye göre daha kolay gerçekleştirilebilecek.

Yeni araç seti ile desteklenen dil sayısı 300′e çıkarken, video yapımcılarına da biraz iş düşüyor. İşlem esnasında ilk adım olarak videoya altyazı yerleştirilmesi tamamlanıyor. Bu aşamanın ardından YouTube’a yeni eklenen ”Çeviri Talep Et” düğmesine tıklanıyor ve de Video Yöneticisi çevirilmesi istenen dilleri yapımcıya soruyor. Bu dillerin seçilmesinin ardından Google Translator Toolkit ile düzenlenmiş altyazı çeviri belgeleri kullanıcıya sunuluyor. Bu noktadan sonra kullanıcı çeviri işlemini kendisi gerçekleştirebiliyor, ya da bir arkadaşından yardım isteyebiliyor. İşleri mümkün mertebe hızlı hale getirmek için YouTube videoyu çeviri sayfalarına yerleştiriyor. Böylelikle hem videoyu izlemek hem de çeviri yapmak mümkün hale geliyor. Buna ek olarak YouTube’un sağladığı önizlemeler sayesinde yapımcılar her şeyin doğru biçimde eşleşip eşleşmediğini de kontrol etme şansına sahip oluyor. Google Translate’in desteklediği 64 dil için YouTube kullanıcıya bir çeviri taslağı da sunuyor. ”Youtube’da Yayınla” düğmesine tıklandığı zaman ise çevirilmiş altyazılar YouTube videosuna yerleştirilebilir bir hale geliyor. Güncelleme gün itibariyle tüm kullanıcılara sunulmuş durumda.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir