Anasayfa » ALINTI » Zidaya.com adlı E-Ticaret Sitesi Kapatıldı
Zidaya.com adlı E-Ticaret Sitesi Kapatıldı

Zidaya.com adlı E-Ticaret Sitesi Kapatıldı

Zidaya.com adlı E-Ticaret Sitesi Kapatıldı

Zidaya.com yetkilileri, “Rocket Internet 17 Ağustos’da Türkiye piyasasından çekildi. 31 Ağustos’da başlayan işten çıkartmalar 14 Eylül’de tamamlanacak. Çalışanların ilişiği kesilecek. Şirketin geleceği hakkında belirsizlik var” dediler.

Son bir aydır şikayet yağmuruna tutulan “sporena.com, evimister.com, zidaya.com” adlı e ticaret sitelerinin kapatıldığına dair gönderilen şikayetler asılsız çıkmadı. Dünya genelindeki internet sektörünü yakından ilgilendiren, hem yerli hem de yabancı basında geniş yankı uyandıran Rocket Internet’in Türkiye’deki varlığını sona erdirmesi herkesin kafasında soru işaretleri yarattı. Zidaya.com yetkilisi, artan şikayetler sonrası Şikayet Portalı Şikayetvar.com’a site hakkında akıllara takılan o soruları yanıtladı. Buna göre bu e ticaret sitesi 14 Eylül’den sonra ya kapısına kilit vuracak ya da isim değişikliği ile yoluna devam edecek.

Tüketici siparişinin çalışan işinin peşine düştü

Türkiye’de ciddi bir istihdam sağlayan uluslar arası şirketin Türkiye pazarını bırakması hem tüketicileri hem de çalışanları üzdü. Rocket Internet piyasadan çekilmesinden sonra kafalarda soru işareti oluştu. Bu internet sitelerinden alışveriş yapan tüketiciler siparişlerinin peşine düşerken çalışanlar iş bulma telaşına girişti. İşte kafalardaki soru işaretleri Zidaya’nın yetkilisi şu şekilde açıkladı:

“17 Ağustos tarihinde Rocket Internet Türkiye piyasasından çekildi. Satış gerçekleştirilecek fakat şirketi satın alanlar aynı isimle mi devam eder bilinmiyor. Çağrı merkezi çalışanlarımızın işine 31 Ağustos’ta son verdik. 14 Eylül’de çalışanların ilişiği kesilerek tavsiye edilecek. Site satışa kapatıldı. B tarihlerden önce sipariş veren tüketicilerin siparişleri ya gönderiliyor ya da temin edilemezse para iadesi yapılıyor. Stoklarını bitirdikten bir süre sonra kapatılacaklar.Sitenin nasıl ne şekilde devam edeceği ile ilgili tam bir bilgi yok.”

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir