Anasayfa » ALINTI » Bütçesi Olmayan Kurumlara “Sosyal Medya Yönetimi”
Bütçesi Olmayan Kurumlara “Sosyal Medya Yönetimi”

Bütçesi Olmayan Kurumlara “Sosyal Medya Yönetimi”

Bütçesi Olmayan Kurumlara “Sosyal Medya Yönetimi”Sizlerinde bildiği gibi sosyal ağlar, doğru reklam ve doğru zamanlamayla reklam yayınlamak için bir takım segmantasyon araçları geliştirmeye devam ediyorlar.

Şirketlerin sosyal medyanın gücünü kullanabilmesi için iletişimini sürekli güncel kalmaları ve yeni fikirler yaratmaları gerekiyor. Reklam ve dijital pazarlama konusunda bütçesi olan şirketler malumunuz üzere  Sosyal Medya Uzmanları veya Danışmanları devreye sokuyorlar.

Bazı kurumlar ise doğrudan Sosya Medya Ajansları ile iletişime geçip çalışmaya başlıyorlar. Ancak bazı kurumlar var ki gerek pazarlama bütçesinin küçüklüğünden, gerekse başka türlü kaynak yetersizliğinden sosyal ağlarda ki hesaplarını kendileri yönetiyorlar.

Gerçekten küçük bütçeli şirketlere reklam fiyatları çok uç gelirken, sosyal medyada bir takım pazarlama faaliyetlerinden de uzak kalmak istemiyorlar!

Eğer sizlerde şirketinizin sosyal ağlarını yönetmek istiyorsanız temelde bilmeniz gereken şeyler neler?

1-Sayfanızda sürekli olarak ürün tanıtımı yapmayınız.
2-Sayfanıza özel anketler kullanarak, takipçilerinize ürün ve hizmetlerinizle alakalı sorular sorun.
3-Takipçilerinizin fikirlerini alarak ürün ve hizmetlerinizi geliştirin.
4-Anlık güncelleme yapın ve sayfanızın istatiklerini hergün inceleyiniz.
5- İnsanların genel olarak bilgisayar karşısında kaldığı zamanları hesaplayarak paylaşımlarınızı akşam 19:00’dan sonra yapın.
6- Çok fazla yada alakasız konularda paylaşım yapıp takipçilerinizi  rahatsız etmeyin.Bu şekilde yapacağınız paylaşımlar sizi takip edenleri rahatsız edebilir, size olan ilgisini azaltıp gönderdiğiniz iletileri beğeneceği varsa da beğenmez.

Alternatif Mecralardan Yararlanın!

Instagram yani akıllı telefonların yaygınlaşması ile kısa bir sürede, 800 milyon kullanıcı barajına ulaştı. Bu platformda sizler için oldukça avantajlı mecradır.

Pinterest ise görsel paylaşım olarak kullanıcılarını etkilemeye devam ediyor. Şirketlerin ve markaların dikkatini çekmeyi başaran bir diğer sosyal ağdır. Ayrıca 30’dan fazla kategorisi mevcut olmakla beraber, ürünlerinizi buradan da takipçilerinize ve müşterilerinize kolaylıkla sunabilirsiniz.

Kurum ve markalar Sosyal Ağ reklamlarıyla oldukça başarılı sonuçlar elde edebiliyor. Fakat kurum ve markalar nedense Facebook veya Twitter’den vazgeçemiyorlar.

Sosyal Ağlarda ki Tehlikelerin Farkında Olun!

Ülkemizin en popüler Sosyal Ağlarından Facebook  ve Twitter’da oluşturulan şirket sayfaları, bazen herkesinde bildiği üzere “hacklenebiliyor” yani sayfa illegal bir şekilde ele geçiriliyor. Kurumlar ve markalar  bu sebepten dolayı sosyal medya ajanslarına başvurmak zorunda kalabiliyor.

Bu durumlara maruz kalmamak için hesapların yönetimini, çok fazla hesaba yetki vermeden bir hesap üzerinden gerçekleştirmeye çalışın!

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir