Anasayfa » ALINTI » Dijital Medya Kullanıcılarına Özel: Spundge
Dijital Medya Kullanıcılarına Özel: Spundge

Dijital Medya Kullanıcılarına Özel: Spundge

Dijital Medya Kullanıcılarına Özel: SpundgeMevcut hizmet sağlayıcıların çoğu sadece Facebook ve Twitter gibi majör oyunculara odaklanmakla birlikte özellikle içerik taraması yapılan kelime ile ilgili anlık görsel izleme ihtiyacı da varsa, istenilen tarama verimli bir şekilde gerçekleşmeyebilir.

Henüz geçtiğimiz ay San Francisco’da gerçekleştirilen ONA konferansında tanıtılan Spundge, temel olarak web üzerinde belirleyeceğiniz bir anahtar kelime dahilinde içerik elde etme ve bunların kaydedilerek paylaşılması hizmeti vermekte. Spundge’da belirleyeceğiniz anahtar kelime aracılığıyla elde edilen içerikler, Springpad’e benzer şekilde oluşturacağınız ”notebook” lar dahilinde izlenip, istenilenler bu notebooklar içerisine kaydediliyor. Bu kaydettikleriniz de o notebook’un içeriğini oluşturmakla birlikte, notebook gizlilik ayarlarını herkese açık veya sadece sizin izlemenize açık olacak şekilde belirleyebiliyorsunuz.

Dijital Medya Kullanıcılarına Özel: Spundge

Oluşturduğunuz notebook’lara içerik katkısı yapmak üzere diğer Spundge üyelerine davet gönderebilir veya siz de başka notebook’lara katkı yapabilirsiniz. Spundge’da Stumbleupon ve Zite örneklerinde gördüğümüz gibi getirilen içeriği beğenip beğenmediğinizi belirterek o tür örneklerin daha çok ya da daha az getirilmesi gerektiğini hizmete iletebiliyorsunuz. Gelelim araştırmanın hangi kaynaklar üzerinde yapıldığına. Belirleyeceğiniz anahtar kelime için Spundge (rss feed,blog…vb.), Facebook, Twitter, Youtube, Flickr, Instagram ve Soundcloud üzerinde arama yapılarak ağın sağladığı ilgili içerik karşınıza getiriliyor. Özellikle arama sonuçlarında görsellerin ve hatta Soundcloud aracılığıyla ses dosyalarının da getirilmesi Spundge’un en önemli özelliklerinden.

Dijital Medya Kullanıcılarına Özel: Spundge

İçerik aramanın, saklamanın ve notebook’lara katkı için kullanıcı davet etmenin tamamen ücretsiz olduğu Spundge’da, özelleştirilmiş arama, içeriklerin farklı tool’larla düzenlenmesi ve analitik hizmetler için aylık 9 $’lık bir maliyetle pro üyelik alternatifi de mevcut. Gerek bireysel gerek de kurumsal kullanıcıya hitap ederek arama yapılan anahtar kelime ile ilgili zengin bir içeriğe sahip olacağınız hizmete www.spundge.com web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir