Anasayfa » ALINTI » Facebook’ta En Çok Bağlantı Kurduğumuz 5 Ülke
Facebook'ta En Çok Bağlantı Kurduğumuz 5 Ülke

Facebook’ta En Çok Bağlantı Kurduğumuz 5 Ülke

Facebook'ta En Çok Bağlantı Kurduğumuz 5 Ülke
Facebook’taki ilginç hikayeleri yayınlayan Facebookstories.com adlı site, interaktif bir harita üzerinde birbirleri ile en çok bağlantı kuran ülkeleri bir araya getirdi.

En çok bağlantı kurduğumuz 5 ülke

İnteraktif haritada Türkiye’yi seçtiğinizde, en çok bağlantı kurulan 5 ülke sıralanıyor. İlk sırada Kıbrıs’ın yer alması sürpriz oluyor. Kıbrıs Rum Kesimi ile diplomatik ilişkimiz bulunmuyor ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yaşayan yaklaşık 300 bin Türk ile Facebook’tan da sımsıkı bağlıyız.

İkinci sırada Almanya’nın yer alması pek sürpriz sayılmaz. Facebook Stories sitesi Türkiye – Almanya arasındaki ilişki için Dünya Bankası kaynaklı bir notta Almanya’da 2.7 milyon Türkün yaşadığı belirtiliyor.

Türkiye’nin en çok bağlantı kurduğu 3. ülke ise kardeş ülke Azerbaycan. Azerbaycan’dan sonra Türklerin yoğun bir şekilde yaşadığı ülkelerden birisi olan Hollanda geliyor. Ülkemize en çok turist gönderen ülke konumundaki Rusya, en çok bağlantı kurulan 5. ülke konumunda.

Herkes komşusu ile

Harita üzerinde biraz gezinip, farklı ülkelere tıklayınca ülkelerin genellikle yakın komşuları ile bağlantı kurdukları görülüyor. Bunun dışında aynı dili konuşan ülkeler arasındaki bağlantılar da dikkat çekiyor.

Örneğin, Hırvatistan’ın en çok bağlantı kurduğu ülkeler; sınır komşusu olan Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ ve Slovenya.

İspanya’ya baktığımızda, en çok bağlantı kurduğu 5 ülkeden 4’ü Güney Amerika’da resmi dili İspanyolca olan Ekvator, Dominik Cumhuriyeti, Venezuela ve Kolombiya olarak sıralanıyor.

Facebook’ta ülkeler arasındaki bağlantıları Facebook Stories sitesinden görebilirsiniz.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir