Anasayfa » ALINTI » Google, Microsoft’u Solladı
Google, Microsoft'u Solladı

Google, Microsoft’u Solladı

Google, Microsoft'u SolladıDünyanın en büyük teknoloji şirketleri bir yandan yeni teknolojiler için yarışırken diğer yandan borsadaki yarışını da sürdürüyor. Bir süredir dünyanın en değerli şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple arayı bir hayli açmış gibi gözükse de arkasındaki çekişme sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde hisseleri borsa işlemlerinde 750.04’ü görerek tarihinin en yüksek rakamını gören Google’ın borsadaki değeri her geçen gün yükselişini sürdürüyor. Mobil işletim sistemi Android ile iyi bir ivme yakalayan Google, geçtiğimiz gün itibariyle resmen Microsoft’u geride bırakarak dünyanın en değerli ikinci şirketi ünvanını eline geçirdi.

Google’ın piyasa değeri her ne kadar iyi bir ivme yakalayarak 250 milyar dolara merdiven dayasa da önünde 627 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip Apple bulunuyor. Apple’ın son kozlarını oynayarak yeni cihazları piyasaya çıkardığı şu dönemde Google’ın aradaki farkı kapatması zor olarak görülse de analistler tarafından ilerleyen günlerde Apple’a yaklaşacağı ön görülüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğrencilerini Konuk Etti

MarkeFront, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğrencilerini Konuk Etti

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü öğrencileri “Internet and Mobile Marketing” dersi kapsamında, 17 Ekim’de ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir