Anasayfa » ALINTI » Google, Microsoft’u Solladı
Google, Microsoft'u Solladı

Google, Microsoft’u Solladı

Google, Microsoft'u SolladıDünyanın en büyük teknoloji şirketleri bir yandan yeni teknolojiler için yarışırken diğer yandan borsadaki yarışını da sürdürüyor. Bir süredir dünyanın en değerli şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple arayı bir hayli açmış gibi gözükse de arkasındaki çekişme sürüyor.

Geçtiğimiz günlerde hisseleri borsa işlemlerinde 750.04’ü görerek tarihinin en yüksek rakamını gören Google’ın borsadaki değeri her geçen gün yükselişini sürdürüyor. Mobil işletim sistemi Android ile iyi bir ivme yakalayan Google, geçtiğimiz gün itibariyle resmen Microsoft’u geride bırakarak dünyanın en değerli ikinci şirketi ünvanını eline geçirdi.

Google’ın piyasa değeri her ne kadar iyi bir ivme yakalayarak 250 milyar dolara merdiven dayasa da önünde 627 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip Apple bulunuyor. Apple’ın son kozlarını oynayarak yeni cihazları piyasaya çıkardığı şu dönemde Google’ın aradaki farkı kapatması zor olarak görülse de analistler tarafından ilerleyen günlerde Apple’a yaklaşacağı ön görülüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir