Anasayfa » ALINTI » Google’a Sambacı Boykotu!
Google'a Sambacı Boykotu!

Google’a Sambacı Boykotu!

Google'a Sambacı Boykotu!154 gazeteyi temsil eden Brezilya Gazeteler Birliği Google’ın gazete içerikleri için telif ödemeyi reddettiği için bu kararı aldıklarını duyurdu.

Brezilya Gazeteler Birliği Başkanı Carlos Fernando Lindenberg Neto konuyla ilgili olarak “Zaten Google ile ortaklığımızın okuyucu sayısına olumlu herhangi bir katkısı olmuyordu. Hatta haberlerin ilk cümlelerini gösterdiği için Google News hizmeti, okuyucuların haber sitelerine girme olasılığını düşürüyor” diye konuştu.

Google, Fransa ile de Restleşti

Fransa da, Google gibi arama motorlarının, gazetelerin içeriklerini kullanırken habere bağlantı verseler bile ödeme yapmalarını istiyor.

Bu fikre karşı çıkan Google ile Fransa araşındaki restleşme yeni bir boyut kazandı.

Fikir ve mülkiyet hakkının ihlal edildiğini bu nedenle de ödeme yapılmasını isteyen Fransız medyasına destek veren Fransız hükümeti Google yöneticileriyle biraraya geldi. Google, Fransız yetkililere ödeme yapmayacaklarını, bu nedenle de gerekirse Fransız medyasını artık arama sonuçlarına dahil etmeyeceklerini söyledi.

Google, bu tür bir uygulamanın yayılması halinde ödeme yapmayı reddeden tüm arama motorlarının varlığı tehlikeye gireceğini savunuyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir