Anasayfa » ALINTI » Google’da Neler Aranıyor? – Google İstatistikleri
Google’da Neler Aranıyor? – Google İstatistikleri

Google’da Neler Aranıyor? – Google İstatistikleri

Google’da Neler Aranıyor? – Google İstatistikleriDilerseniz haberleri beklemeden bu verileri birinci kaynaktan inceleyelim;

Google Zeitgeist

Zeitgeist Almanca’da “Bir dönemin genel entelektüel, ahlaki, kültürel ortamı ve ruhu” demek. Burada 2001-2011 arası en çok arananlara ulaşmak mümkün. Tabii bazı sonuçlar sansürlenmiş. 

2011′in en çok arananı Rebecca Black olmuş. Hangi dönemde neden arandığını bize Zeitgeist ayrıntılı, hareketli grafiklerle sunuyor. Bu grafiklerle de Google Chrome’u HTML5 alanında konuşturmuş diyebiliriz. İkinci sırada ise Google Plus gelmekte.

Aynı zamanda Zeitgeist ile ülke ülke raporlarda alabiliyoruz. Örneğin Türkiye’nin en hızlı yükselen 10 araması içinde E-devlet aramasının haftalık istatistikleri aşağıda;

Google’da Neler Aranıyor? – Google İstatistikleri

Google Trends

Google’ın spesifik arama istatistikleri ise Google Trends üzerinden paylaşılmakta. Buradaki yazımızda anlattığımız Google Insigths for Search ile Google Trends servisleri birleştirilip çok daha güçlü bir hale getirildi. Aşağıda “sosyal medya”nın Türkiye’de aranma istatistikleri yer almakta.

Google’da Neler Aranıyor? – Google İstatistikleri

Popüler Aramalar özelliği ise henüz Türkiye’de aktif değil. Bu arada dünya genelinde en çok resim arama kelimesi “wallpaper” en çok yükselen arama ise Justin Bieber.

Ayrıca Google Trendleriyle Dünyadaki grip trendlerini de inceleyebilirsiniz. Bu verileri elde etmek için Google yalnızca arama terimlerini kullanmakta.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir