Anasayfa » ALINTI » LinkedIn: “En Hızlı Türkiye’de Büyüyoruz”
LinkedIn: “En Hızlı Türkiye’de Büyüyoruz”

LinkedIn: “En Hızlı Türkiye’de Büyüyoruz”

LinkedIn: “En Hızlı Türkiye’de Büyüyoruz”Ali Rıza Babaoğlan ve Mehmet Taha Doğruyol tarafından yapılan sunum rakamlar paylaşarak başladı. LinkedIn’in verdiği rakamları hemen paylaşmaya başlayalım. LinkedIn’in şu anda 175 milyon abonesi bulunuyor. Araştırmalara göre bu rakam 640 milyon beyaz yakalı işgücünü temsil ediyor. Türkiye’deyse şu an 1.7 milyon LinkedIn üyesi bulunuyor.

Mehmet Taha Doğruyol’un yaptığı açıklamalara göre LinkedIn’in gidecek çok yolu var. Mehmet Taha Doğruyol, “LinkedIn’in büyümesi için hem Türkiye hem de dünyada fırsatlar olduğunu düşünüyoruz” diyor.

İngiltere’deki kullanıcı sayısının 10 milyonu geçtiğini ifade eden Mehmet Taha Doğruyol, Türkiye’de İngiltere’ye oranla daha az üye olmasına rağmen LinkedIn kullanıcı sayısının Türkiye’nin en hızlı büyüme oranına sahip olduğunu söyledi. Verilen bilgiye göre Türkiye’deki LinkedIn kullanıcı sayısı geçen yıla oranla yüzde 140 büyüme yakaladı.

Paylaşılan verilere göre LinkedIn’e 15 dakikada 2 bin 700 yeni üye katılıyor. 12 bin paylaşım yapılarak, 280 bin üzerinde profil görüntüleniyor.

LinkedIn’in gelecekteki planlarına değinen Ali Rıza Babaoğlan, yeni bir ürünleri olan ’satış çözümleri’ne değindi ve gelecekte işin CRM boyutuna gidileceğini ifade etti.

Ali Rıza Babaoğlan, “API ve Plug’in kullanımı konusunda yeniliklerin üzerinde çalışıyoruz. İnternet sitelerindeki ilanlara tıklanarak, iş başvuruları direkt olarak gerçekleşebilecek. Facebook ve Twitter’da olukça fazla API var. Ancak LinkedIn’deki kitle beyaz yakalı yani profesyonel kullanıcılar. Bu yüzden API için daha değerli bir kitlemiz var.”

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir