Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Üzerinde Yasal Takibat Yetkisi
Sosyal Medya Üzerinde Yasal Takibat Yetkisi

Sosyal Medya Üzerinde Yasal Takibat Yetkisi

Sosyal Medya Üzerinde Yasal Takibat YetkisiSöz konusu yetki tartışması İngiltere’de başladı ilk olarak. Ülkenin önde gelen savcılarından Keir Starmer, toplumun tepkisine neden olunmaması için çıkartılması öngörülen yasa ve kuralların enine boyuna tartışılması gerektiğini söyledi. Yani bu yetkilerin çerçevesi henüz belirlenmemekle beraber çok hassas…

İngiltere’de, soruşturmaların başlatılmasına karar veren en önemli isimlerden biri olarak gösterilen Starmer, kullanıcıların sosyal medya üzerinde sert beyanlarda bulunabilmeleri gerektiğini savunuyor. Starmer, bunun kişinin ifade özgürlüğünün bir uzantısı olduğunu belirtiyor.

İngiltere’de soruşturmaları başlatan kurum Crown Prosecution Service’in (CPS) önümüzdeki günlerde konuyu geniş kapsamlı görüşmek amacıyla Facebook ve Twitter’dan yetkililer ve avukatlarla görüşeceği belirtiliyor. Kolluk kuvvetlerine geniş yetkiler vermesi beklenen uygulamanın Noel öncesinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bilgi alma talebi çerçevesinde kamuoyuna yansıyan bir veriye göre sadece 2010 yılında İngiltere’de benzer nedenlerle 2347 soruşturmanın başlatıldığı ifade ediliyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

Aytaç Mestçi, Dijital Evrim Teknoloji Platformu’na Katıldı

Aytaç Mestçi, Dijital Evrim Teknoloji Platformu’na Katıldı

MarkeFront Genel Müdürü Aytaç Mestçi, 25 Mayıs’ta gerçekleşen Dijital Evrim Teknoloji Platformu’nda “Online İtibar ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir