Anasayfa » ALINTI » Twitter Korsanlarından Kurtulmak İçin
Twitter Korsanlarından Kurtulmak İçin

Twitter Korsanlarından Kurtulmak İçin

Twitter Korsanlarından Kurtulmak İçinAslında şifreler ele geçirilmiş olmuyor, yani teorik olarak kullanıcılar şifrelerini güvenilir olmayan sitelere kendi elleriyle veriyorlar. 

Twitter profilinizi açtığınızda, size ait olmadığı halde sizin ağzınızdan yazılmış olan bir firma ya da internet sitesinin reklamını, yapmadığınız halde yapmışsınız gibi görüne bir retweeti, ya da takip etmediğiniz halde takip edilenler listenizde yer alan profilleri görüyorsunuzdur. Tüm bu durumlar, özellikle ticari kullanım amacı taşıyan birçok kişi ya da kurumun başvurduğu takipçi ya da retweet satın alma gibi uygulamaların birer sonucu.

Peki söz konusu durum nasıl gerçekleşiyor? Twitter hesabınızla ilgili olsun ya da olmasın herhangi bir web ya da mobil uygulamaya Twitter hesabınızı kullanarak giriş yaptığınızda, otomatik olarak kullanıcı adınız ve şifrenizle ilgili tüm hesap bilgilerinizi de vermiş oluyorsunuz. Dolayısıyla bu andan itibaren verileriniz ya farklı amaçlarla kullanılıyor, ya da kullanabilmeleri için başkalarına satılıyor. Bu durum çoğunlukla takip etmeyi bırakan takipçileri öğrenmek için kullanılan uygulamalar yüzünden gerçekleşiyor.

Peki ne yapılabilir? Uygulamaları tek tek bulup verdiğiniz yetkiyi kaldırmak yerine, Twitter şifresi değiştirilirken arada çıkan ufak bir soruya vereceğiniz tek tıklık cevap, sorunu ortadan kaldırıyor. “Hesabınıza ulaşmaya yetkili uygulamalarda da şifrenizi güncellemek istiyor musunuz?” sorusuna vereceğiniz ‘hayır’ cevabı, Twitter dışı uygulamalardan kurtarmış oluyor. Tabii bu noktadan sonra yapmanız gereken, bilgilerinizi paylaşırken biraz daha dikkatli olmak.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir