Anasayfa » ALINTI » Uluslararası Sosyal Medya Derneği Kuruldu
Uluslararası Sosyal Medya Derneği Kuruldu

Uluslararası Sosyal Medya Derneği Kuruldu

Uluslararası Sosyal Medya Derneği KurulduUSMED’in yazılı açıklamasına göre dernek, sosyal medyada etkin e-ticaret uzmanı, sosyal medya danışmanı, editör, eğitimci, akademisyen, tasarımcı gibi farklı meslek dallarından kurucuları bir araya getiriyor.
Uluslararası sahada sosyal medya, dijital medya ve mobil medya kullanıcısı olan şahıs ve kuruluşların temsil edileceği dernek, yapacağı faaliyetlerle sosyal toplulaşmanın da getireceği dayanışmayı bilince dönüştürmeyi, sosyal sorumluluk projelerinin çoğaltılmasını ve yeni medya sahasını geliştirmeyi amaçlıyor.

Akademik ve bağımsız çalışma grupları oluşturacak dernek, üniversitelerde, çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşlarla düzenleyeceği ulusal ve uluslararası panellerle ve aktif çalışma gruplarıyla, sosyal medya alanında bilinç düzeyi oluşturmayı planlıyor.

Dernek, yeni gelişen ve yapılandırılan sosyal medya alanındaki hak ve özgürlüklerle ilgili anayasal kazanımlar sağlamak üzere raporlar hazırlayıp kamuoyuna sunacak.

USMED’in resmi internet sayfası “usmed.org.tr” kısa süre içinde 4 dilde yayın yapmaya hazırlanırken, derneğin İngilizce, Arapça ve İspanyolca Twitter hesapları aktif olarak faaliyet gösteriyor.

Dünyanın bir çok ülkesinde temsilciler oluşturmayı hedefleyen dernek, bu kapsamda ilk olarak, Azerbaycan, Mısır, İtalya, Kanada, Almanya, Rusya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerde temsilciler belirleyecek.

USMED Genel Sekreteri Salih Çaktı, Türkiye özelinden başlayarak tüm dünyada sosyal medya kazanımlarının artmasını, sosyal medya çalışanlarının teknik yönden desteklenmesi ve gelişiminin sağlanmasını, hizmet kalitesinin yükseltilmesini, sosyal medyanın diğer iş kollarıyla entegrasyonun başarılı bir şekilde planlanmasını hedeflediklerini kaydetti.

Hedefleri arasında derneğin Türkiye’nin dünya çapında sembol sivil toplum kuruluşlarından biri haline getirilmesi olduğunu da anlatan Çaktı, sosyal medyaya emek veren, ilgi duyan, sosyal medya alanında çalışmalar yapmak isteyen kişi ve kuruluşları USMED’e davet etti.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir