Anasayfa » ALINTI » YouTube Eleştirilere Kulak Verdi Ve İçerikler İle İddialara İtiraz Yollarını Genişletti
YouTube Eleştirilere Kulak Verdi Ve İçerikler İle İddialara İtiraz Yollarını Genişletti

YouTube Eleştirilere Kulak Verdi Ve İçerikler İle İddialara İtiraz Yollarını Genişletti

YouTube Eleştirilere Kulak Verdi Ve İçerikler İle İddialara İtiraz Yollarını GenişlettiŞirketin bugüne dek uyguladığı politika kullanıcılardan daha çok eser sahiplerinin çıkarlarını koruduğu için eleştirilmekteydi. Yapılan değişiklikler içinde en çarpıcı olanı ise kullanıcılara telif ile ilgili anlaşmazlıklarda ekstra bir itiraz hakkı verilmesi. Daha önceki durumda kullanıcı videonu  yanlış biçimde etiketlendiğine ilişkin bir itirazda bulunsa bile, içerik sahibinin iddiayı reddetmesi halinde kullanıcıya yapacak başka bir şey kalmıyordu.

Bu konuda gelen eleştirilere kulak veren YouTube, kullanıcılara ikinci bir itiraz hakkı tanıdı. Yeni düzenleme ile birlikte hak sahiplerine iki seçenek sunuluyor. Bunlardan ilki asli itiraz hakkı iken diğer seçenek ise videonun tamamen kaldırılmasını ve kullanıcının uyarılmasını sağlayan resmi bir DMCA dosyası başvurusu. Kullanıcının çok fazla sayıda uyarı alması durumunda hesabın iptal edilmesi ve yüklenen tüm videoların silinmesi de mümkün olabiliyor. Ancak, yapılan bu başvuruların içinde bazı sahte başvuruların da bulunması nedeniyle yaşanan problemlerin önüne geçmek adına Google daha akıllı bir denetim ve koruma sözü verdi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir