Anasayfa » ALINTI » 2 Saniyede Pes Ediyoruz!
2 Saniyede Pes Ediyoruz!

2 Saniyede Pes Ediyoruz!

2 Saniyede Pes Ediyoruz!İnternet her geçen gün daha da büyüyor. Bu büyümeyle birlikte, internet kullanıcıları da daha sabırsız bir hale geliyor. Her geçen gün hızlanan internete rağmen, günümüzde gelinen noktaya bakıldığında internet üzerinden bir videoizlerken iki saniye kadar takılma bile artık kullanıcılara çok fazla geliyor.

University of Massachusetts tarafından, 6.7 milyon farklı kullanıcı arasında yapılan araştırmaya göre, internet üzerinden video izlemek isteyen insanların büyük bir çoğunluğu, videonun açılmasını yaklaşık iki saniyeden fazla bekleyemiyor ve başka bir videoya geçiyor. Bu süre, en fazla beş saniyeye kadar uzayabiliyor. İnternet üzerinden izlenen kısa klipler için bekleme süreleri bu kadar azalmışken, halen bir grup kullanıcı izleyecekleri uzun filmler için daha uzun süreler beklemeyi göze alabiliyorlar.

Araştırmanın ortaya çıkardığı bir diğer nokta ise, fiber, kablo ve DSL kullanıcılarının diğer internet kullanıcılarına göre daha sabırsız olduğu zira özellikle mobil internet kullanan kişilerde, bekleme oranı çok daha yüksek sürelere ulaşabildiği gözlemlendi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.