Anasayfa » ALINTI » Apple’dan Google’a 1 Dolar Teklifi
Apple’dan Google’a 1 Dolar Teklifi

Apple’dan Google’a 1 Dolar Teklifi

Apple’dan Google’a 1 Dolar TeklifiApple, Google ve Motorola ikilisine kablosuz patent teknolojisi için iPhone başına belirli bir miktar para ödemeyi kabul ettiğini açıkladı. Ancak Apple için bu rakamın 1 doları geçmemesi gerekiyor.

Apple, ilgili başvuruyu patent lisanslama davasının başlamasına 1 hafta kala Wisconsin’deki mahkemeye yapmış bulunuyor. Apple, iPhone başına 1 dolarlık oranın “bu tür durumlar için uygun olduğunu” düşünüyor ve davadaki uzmanlar tarafından desteklenecek tek oran olduğunu söylüyor. Şirket, mahkemenin bu oranı birim başına 1 dolardan fazla olarak belirlemesi durumunda, ihlal davalarına yönelme hakkını saklı tuttuğunu söylüyor.

Apple, cep rakibi ile savaşmak istmediğini, ancak mahkemenin lisans ücretini Motorola’ya ürün gelirinin örneğin yüzde 2.25 seviyesinde ayarlamasına izin vermesi durumunda, davayı devam ettireceğini söylüyor.

Apple dava belgelerinde şunları da vurguluyor: “Apple’ın beklentisi, tarafların anlaşmaya varmadan önce daha çok müzakere yapılması yönündedir. Apple’ın çapraz lisansının FRAND değeri, Apple’ın varolan lisansının Motorola’nın portföyündeki rolü ve geçmiş satışlara yapılacak muamele gibi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir