Anasayfa » ALINTI » Dev Dalga Geliyor!
Dev Dalga Geliyor!

Dev Dalga Geliyor!

Dev Dalga Geliyor!Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook ‘mali uçurum’ ile karşı karşıya. Şirketin eski personelinin elinde bulunan ‘sınırlandırılmış hisseler’in önemli bir bölümü bugünden itibaren alım-satıma açılacak. Bu en büyük dalgada yaklaşık 800 milyon adet Facebook hissesi daha borsada işlem görecek. Böylece mayıs ayında halka arz edilen Facebook’un toplam 1.3 milyar hissesi alım satıma açık hale gelecek. Bu rakama sosyal ağır kurucusu Mark Zuckerberg’in hisseleri dahil değil. Zuckerberg elindeki 504 milyon adet hisseyi gelecek yıldan önce satmayacağına söz vermişti.

2 NUMARA DA SATMIŞTI
Sosyal ağın çalışanlarının sahip olduğu hisselerdeki alım satım sınırlandırması 29 Ekim’de sona ermiş, hisselerini ilk satan operasyon yöneticisi (COO) Sheryl Sandberg olmuştu. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ten sonra şirketteki en önemli ikinci isim olan Sandberg elindeki Facebook hisselerinden 7.44 milyon dolarlık kısmı satmıştı. Mayıs ayında 38 dolardan halka arz edilen Facebook hisseleri Salı günü 19.86 dolardan günü tamamladı. Dün ise günü yüzde 9 artışla başladı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir