Anasayfa » ALINTI » Google İç Mekanları Bilgisayara Getirdi
Google İç Mekanları Bilgisayara Getirdi

Google İç Mekanları Bilgisayara Getirdi

Google İç Mekanları Bilgisayara GetirdiGoogle Haritalar‘ın önümüzdeki yıllarda popüler olması muhtemel özelliklerinden biri olan  mekan haritaları (indoor maps), geçtiğimiz yıl Kasım ayında Amerika ve Japonya‘da hizmete sunulmuştu. Benzer şekilde geçtiğimiz yaz İngiltere’de düzenlenen Londra Olimpiyatları’nda da Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar bu özelliği kullanabilmişti.

 

Şimdilik geliştirilme aşamasında olan bu özellik ile alışveriş merkezi, müze, tren istasyonu ve benzeri mekanların kat haritaları Google Haritalar üzerinden görüntelenebiliyor. Böylece uygulama size iç  mekanda da eşlik ediyor. Uygulamanın buna benzer bir kullanımına GoogleProject Glass videosunda da yer vermişti. O videoyu da sizlerle bu haberimizde paylaşmıştık.

Tüm dünyaya açıldı

Google Amerika ve Japonya‘dan bir yıl sonra ise bu yeni özelliğini tüm dünyanın kullanımına açtı. İç mekan haritaları şimdilik sadece Belçika, Kanada, Danimarka, Fransa, Japonya, İngiltere, ABD, İsveç ve İsviçre‘den olmak üzere 10.000‘in üzerinde plan içeriyor ama hiç şüphesiz ki bu sayı günden güne artacaktır.

Eğer sizde bu özelliği denemek için hangi mekanların bu özelliğe sahip olduğunu görmek ya da kendiniz plan eklemek isterseniz buradan tüm listeye ulaşabilirsiniz.

Google İç Mekanları Bilgisayara Getirdi

Rakiplerinin daha dış mekanlar konusunda yarıştığı harita uygulamaları konusunda Google‘ın bu hamlesiyle rekabeti ileri seviyeye taşıdığı söylenebilir ama ülke sayısının daha sadece 9 olduğu düşünülürse bu konuda Google‘ın da alması gereken çok yol var gibi görünüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir