Anasayfa » ALINTI » Google Sır Saklayabilir Mi?
Google Sır Saklayabilir Mi?

Google Sır Saklayabilir Mi?

Google Sır Saklayabilir Mi?Bu gerçekten hareket eden birçok resmi kurumun da bir takım araştırmalarında internet ve sosyal medyayı kullandığı bilinen bir gerçek. 

Gerek kullanıcıların kişisel bilgilerine ulaşılması, gerekse uygunsuz içeriklerin yayından kaldırılması konusunda en çok muhatap alınan kurumlardan biri de şüphesiz Google. Firmanın kendi blogunda 2012 yılının ikinci yarısına ilişkin bir takım verilerin yayınlandığı rapora göre, son altı ayda Google’a yapılan başvuru sayısı 34 bin 614. Kişisel bilgilere erişim ya da içerik kaldırılması ile ilgili söz konusu başvuruların, bu rakamla geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranda % 15 artış gösterdiği belirtiliyor. ABD, Polonya ve Güney Kore’nin listede en çok başvuru yapan ülkeler sıralamasında başı çektiği görülürken, Türkiye’den yapılan başvurularda da artış olduğu gözlendi.

Google’ın söz konusu talepleri yerine getirmeden önce ince eleyip sık dokuduğu ve mahkeme kararlarını dikkate alarak zaman zaman birçok ülkenin resmi başvurusunu dahi dikkate almadığı biliniyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir