Anasayfa » ALINTI » Google’dan Küresel Sansür Girişimine Savaş
Google’dan Küresel Sansür Girişimine Savaş

Google’dan Küresel Sansür Girişimine Savaş

Google’dan Küresel Sansür Girişimine SavaşBasına ve dışarıdan izleyicilere kapalı olarak gerçekleştirilecek olan toplantının küresel çapta internet kullanımında bir takım sınırlamaları beraberinde getirerek ifade özgürlüğünü kısıtlayacağından endişe ediliyor. 

Google, düzenleyici önlemlerle birlikte Youtube, Skype ve Facebook gibi uluslararası sosyal ağların da uluslararası kullanım için hükümetlere ücret ödemek zorunda bırakılabileceğinden endişeli.

Özellikle gelişme sürecindeki ülkelerde bilgiye erişimi önemli ölçüde kısıtlayacağı öngörülen bu gibi düzenlemelere karşı savaş açan Google, kullanıcıları da söz konusu mücadelesinde yanına çekmek için ‘Take Action’ (Harekete geç) adlı bir internet sitesi de oluşturdu. “Özgür ve sınırsız internet için desteğinizi gösterin” sloganıyla yola çıkan kampanyaya kısa sürede dünya çapında yoğun katılım bekleniyor. İnternet sitesinde yer alan şu metin konuyu oldukça iyi özetliyor: “Özgür ve açık bir dünya, özgür ve açık internet ile mümkündür.İnternet’in geleceğine karar verenler sadece hükümetler olmamalıdır. Dünyada İnternet’i kullanan milyarlarca kişi ve onu oluşturup yaşamasını sağlayan uzmanlar da işin içinde olmalıdır.”

3-14 Aralık tarihlerinde Dubai’de gerçekleştirilecek ITU toplantılarının sözcüsü Srah Parkes ise görüşmelerde internet özgürlüğünü kısıtlayacak bir karar alınacağı iddialarını reddetti

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir