Anasayfa » ALINTI » Instagram Profil Sayfası ve Markalar
Instagram Profil Sayfası ve Markalar

Instagram Profil Sayfası ve Markalar

Instagram Profil Sayfası ve MarkalarFacebook’un satın almasından sonra finansal açıdan da rahatlayan Instagram’ın önümüzdeki dönemlerde Windows Phone 8 ve BlackBerry 10 işletim sistemleri için de çıkarılması bekleniyor. Hepsinden daha da sürpriz bir haberle artık Instagram’da web profillerinin de kullanılabilir olacağı açıklaması geldi.

Instagram’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar profillerini tıpkı Facebook ve Twitter’da olduğu gibi web üzerinden de güncelleyebilecekler. Bu profillerin Facebook-vari bir tarzda olması bekleniyor. Ayrıca bu atakla belki de daha sonra mobilde yapılabilen tüm işlemler, web üzerinden de gerçekleşebilecek. Kesinlikle yeni web arayüzü ve profil eklentisinin heyecan yaratacağı ortada, kullanıcıların yorumları merakla bekleniyor.

Şimdi bu konuya biraz da markalar açısından bakalım. Bu profil sayfaları sayesinde markalar da Instagram için hazırlanan içeriklerini tüm var olan kullanıcılarla paylaşabilecekler. simplymeasured.com sitesinin araştırma sonuçlarına göre mevcut durumda dünyanın ileri geren markalarının %54′ü zaten Instagram kullanıyor. 100 milyondan fazla kullanıcı sayısıyla daha çok marka Instagram’ın gücünü keşfediyor.

simplymeasured.com sitesinin araştırmasının başında, Ağustos ayında Instagram kullanımı araştırıldığında markalar kullanıcı olarak kayıt olmaya başlamışlar. 3 ay gibi kısa sürede de katılan markalar bu uygulamanın gücünü daha çok farkediyorlar ve katılmayanlarla aralarında ciddi bir fark oluşmaya başlıyor.

Facebook ve Twitter’ın markalar tarafından benimsenme oranları %100′lerdeyken, Pinterest %24, Google+ sadece %5, Instagram ise %35′lere ulaşmış durumda. Hala Facebook ve Twitter’ın oldukça gerisinde olsa da mobil olarak kullanılmasının faydası asla yadsınamaz. Markaların mobilde de yer almak istemeleri marka benimsenme oranlarını etkiliyor ve web profil sayfaları ile bu rakam daha da güç kazanacaktır.

Bu ilginç raporun detayları için tıklayın.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir