Anasayfa » ALINTI » Instagram’da Profil Rozeti Dönemi
Instagram'da Profil Rozeti Dönemi

Instagram’da Profil Rozeti Dönemi

Instagram'da Profil Rozeti DönemiArtık isteyen herkes bu rozetleri internet sitesine koyabilecek.

Günümüzün en popüler sosyal ağlarından biri haline gelen Instagram, kısa süre önce web profillerini kullanıma açmıştı. Profilleri web ortamına taşımış ve kullanıcılara bu sayede paylaştıkları fotoğrafları internet üzerinden de görme imkanına kavuşmuştu.

Instagram‘ın son yeniliği ise “Badges” adını verdiği profil rozetleri diye çevirebileceğimiz site dışı profil butonları. Aslında “badges” yani “rozetler” kavramına daha çok Foursquare’den aşinayız ama bu rozetlerin Foursquare’dekiler ile pek alakası yok. Fakat yeni butonların çoğu Instagram logosu şeklinde küçük rozetlere benzetilmiş olup o yüzdenBadges adı verilmiş.

Twitter‘ın “Takip Et” butonuna benzer olan bu rozetler daha çok web site sahipleri ve blog yazarları tarafından kullanılacak gibi görünüyor. Kendi profil rozetinizi (badge) oluşturmak için profilinizde sağ üstteki isminize tıklayıp ve açılan menüde Badges sayfasını açmanız yeterli. Profil rozetinizi açılan sayfadan dilediğiniz şekilde oluşturup hemen kullanmaya başlayabilirsin.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.