Anasayfa » ALINTI » İnternet Adreslerine ‘TC’ Uzantısı Geliyor
İnternet Adreslerine 'TC' Uzantısı Geliyor

İnternet Adreslerine ‘TC’ Uzantısı Geliyor

İnternet Adreslerine 'TC' Uzantısı GeliyorTc alan adının sahibi olan Alman kökenli INTERSTATE şirketinin Türkiye’de kurduğu TCNET İnternet Şirketi, tc uzantısını üç aşamada piyasaya sürecek. Kurumlarıninternet ortamında yaşadıkları mağduriyeti göz önünde bulunduran şirket, pazara girdikleri ilk dokuz günü yalnızca Marka Tescil Belgesi olan kurum ve kişilere özel kayıt haftası olarak ayırdı. Firma, 19 Kasım 2012 tarihinden itibaren bir hafta boyunca ön satış haftası yaparak internetin diğer kullanıcılarına hizmet verecek. Şirketin genel müdürü ve aynı zamanda ortağı olan Ertan Ulutaş, tc uzantısını Türkiye’de pazara sunarken hem internet sektörüne kolaylık hem de yabancı yatırımcıları teknolojileriyle birlikte Türkiye’ye getirmek istediklerini söyledi. Alan adı satışının dünyanın her yerinden yapılabileceğini dile getiren Ulutaş, Türkiye’de yaptıkları yatırımla daha çok Türk insanına hizmet vermeyi hedeflediklerini belirtti.

‘Gov’ uzantısının Amerikan devletine ait bir uzantı olduğunu belirten Ulutaş, sosyal sorumluluk gereği tüm kamu kurum ve kuruluşlarına tc uzantısını ücret almadan vereceklerini açıkladı. Uygulamaya girecek olan Türk Ticaret Yasası ile birçok şirketin alan adı bulmak için zorluk yaşayacağını belirten genel müdür, bu firmaların tc uzantısı ile alan adlarını kolaylıkla bulabileceklerini dile getirdi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. çok mükemel türkiye tc si yakışır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir