Anasayfa » ALINTI » Linkedin Şaşırtmayı Başardı
Linkedin Şaşırtmayı Başardı

Linkedin Şaşırtmayı Başardı

Linkedin Şaşırtmayı BaşardıLinkedin, üçüncü çeyrekte sağladığı performansla Wall Street analistlerini şaşırttı. Borsanın açık olduğu saatlerde yüzde 8 değer kazanan Linkedln’in hisseleri seans sonrasında ise % 5 oranında artış kaydetti.

Linkedln’in, gelir artışı sağlamasında reklam fiyatlarını artırması kadar şirketlere verdiği eleman bulma hizmetine yönelik talepteki artışın da etkili olduğu belirtiliyor. Facebook ve Twitter’ın ardından dünyanın üçüncü büyük sosyal ağı olan Linkedln, platformunda yaptığı iyileştirmelerin ardından kullanıcılarına profillerini çok daha kolay değiştirebilme imkanını getirdi.

Kimilerince Facebook’un karşıtı olarak gösterilen Linkedln, son çeyrek için de pozitif beklenti açıklıyor. LinkedIn’in, CFO’su (Chief Financial Officer) Steve Sordello, bir yıllık gelir beklentisi olarak 939 ile 944 milyon dolar arası bir rakam hedeflediklerini ifade ediyor.

2011 yılının Mayıs ayında hisselerinin bir bölümünü kamuya arz eden Linkedln, dördüncü çeyrek döneminde 167.7 milyon dolar ile yine beklentilerin üzerinde bir gelir raporlamıştı. Internet Turkun haberine göre Linkedln, 9 Şubat’ta yaptığı finansal açıklamada sene sonuna kadar 840 ila 860 milyon dolar arası bir reklam satışının yapılmasının hedeflendiği belirtilmişti.

Gözlemciler, ağın performansında görülen artışta marka pazarlama ve reklam satış altyapısına yaptığı yatırımların önemli payının olduğunu değerlendiriyor. Şirketin, 2011 sonu itibariyle altyapı harcamalarını iki kat artırdığı ve ürün geliştirmeye 42 milyon dolardan fazla harcadığı belirtiliyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir