Anasayfa » ALINTI » Myspace Efsanesinin Dönüşü
Myspace Efsanesinin Dönüşü

Myspace Efsanesinin Dönüşü

Myspace Efsanesinin DönüşüMyspace’in yaşadığı düşüş o denli keskin ki, sosyal ağın hala aktif olarak varlığını sürdürüp sürdürmediği dahi birçok eski kullanıcısı tarafından bile bilinmemekte.

Geçtiğimiz yıllar içinde yönetim kademesi sürekli değişen Myspace, şimdi yeni sahipleri tarafından belki de son bir hamleyle tekrar eski günlerine ulaşmayı deneyecek. Myspace’in yeni ortaklarından birisi ise oldukça sürpriz bir isim: Justin Timberlake. Aylar süren çalışmalar sonunda geçtiğimiz perşembe günü tanıtımı yapılan yeni Myspace bir bakıma küllerinden yeniden doğma hedefi içerisinde. Yeni ortağı Justin Timberlake isminden de tahmin edilebileceği üzere online müzik sitesi konumlamasına doğru yönelecek Myspace’in en büyük rakipleri ise Spotify ve Pandora olacak gibi görünmekte.

Yeni Myspace’i aslında sadece bir müzik ve paylaşım sitesi olarak görmek yanlış olabilir. Müzik içeriği araştırılıp, paylaşılabilen ancak günümüz sosyal ağlarının sağladığı diğer birçok özelliği de bünyesinde barındıracağını tahmin etmekteyim. Kesin bir yorum yapmanın zor olmasının nedeni ise yeni Myspace’in henüz genel kullanıma açık olmaması. Şu an  new.myspace.com adresine e-mail’inizi bırakmanız isteniyor ki bu da kısa bir süre içinde bir davet alabileceğinizi gösteriyor.

Geçtiğimiz perşembe akşamı yeni Myspace’i kısa bir süre de olsa kullanma şansı yakalamış teknoloji muhabirlerinin ilk yorumları arasında, sitenin oldukça başarılı bir tasarıma sahip olduğu ve zaten sahip olduğu müzik telif haklarıyla oldukça zengin bir içeriğe sahip olduğu. Görsel olarak çok güçlü bir dizaynla karşılaşacağımızın ipucu e-mail’imizi bıraktığımız davet ekranları olsa da bir süre herkesin aklında aynı soru dönüp dolaşacak gibi görünüyor: Yıllar içinde Myspace markasının özellikle kullanıcı gözünde aldığı zarar telafi edilebilecek mi? Myspace efsanesi küllerinden doğup eski günlerine yeniden dönebilir mi? Siz ne dersiniz?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir