Anasayfa » ALINTI » Pinterest İş Dünyasına Göz Kırpıyor
Pinterest İş Dünyasına Göz Kırpıyor

Pinterest İş Dünyasına Göz Kırpıyor

Pinterest İş Dünyasına Göz KırpıyorDaha önce de markalar ve şirketler tarafından kullanılan Pinterest’te artık bireysel hesapların yanı sıra firmaların da kendi isimleriyle ya da markalarıyla kayıt yapmalarına imkan sağlayacak. Bu hesapların panoları ”verified” olarak etiketlenecek ve bu etikette bulunan kod resmi websitelerine eklenerek Pinterest tarafından tanınması sağlanacak.

Pinterest’e ait blogda yayınlanan habere göre hedeflerine yönelik bu adım bir çok yeni araç ve kaynağı içeriyor.

Pinterest artık iki farklı içerikle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bir tanesi bireysel kullanıcılar için diğer de firmalar için hazırlandı. Bu içeriklerde iki taraf için de farklı terimler yer alacak. Kullanılan dil de bu şekilde belirlenmiş olacak. Var olan bireysel hesaplar da çok küçük bir işlemle şirket hesabına dönüştürülebilecek. Her şekilde Pinterest yeni kullanıcısı olan şirketleri çok daha yakından tanımak istiyor. Onlara uygun araçlar ve kaynakları sunarak tabii ki onları daha çok kendine çekmek istemesi oldukça normal, çünkü Pineterst para kazanmak zorunda olduğunu fark etti.

Ayrıca şirketler de Pinterest’te şirket hesabı açarak resmi websitelerini belirtebilecek, onay rozeti ile bir adım öne çıkacak. Pin It, Follow, Board Widget butonlarını websitelerine ekleyerek yeni trafik yolu yaratmış olacaklar. Pinterest’in daha sonraki zamanlarda sunacağı tüm yenilik ve güncellemelere öncelikli erişim sağlayacaklar. Bunlar da şirketler için olan ayrıcalıklar.

Pinterest açısından farklı bir dönem başlıyor. Sadece bireysel kullanıcıları kabul eden uygulama bugün kapılarını şirketlere açarak hedef kitlesini farklılaştırıyor. Bakalım yeni dönemde Pinterest nasıl bir rüzgar yakalayacak?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir