Anasayfa » ALINTI » Skype’dan Sosyal Reklam Nasıl Olur?
Skype’dan Sosyal Reklam Nasıl Olur?

Skype’dan Sosyal Reklam Nasıl Olur?

Skype’dan Sosyal Reklam Nasıl Olur?Microsoft tarafından satın alınmasıyla birlikte 280 milyon aylık kullanıcı sayısıyla bu konuda ciddi bir aşamaya geçiyor.

Şirket dün Windows 8 için Skype reklamlarının sinyallerini vermeye başladı. 2013′de lansmanını yapmayı planladığı bu yeni formatında yeni sosyal reklamlar aracılığı ile sosyal interaktivite desteklenecek. Konuşma ekranlarında çıkacak promosyonlar ve iki kişinin kendi aralarında paylaşabileceği sponsorlu içerikler gibi değişik bir deneyim yaşatılacak.

Skype başkanı Tony Bates dün MonacoMedia Forum’da yaptığı açıklamada bu girişimin aslında daha çok Microsoft reklam bölümü tarafından hazırlandığını aktardığı konuşmasında, açıklamanın da Skype resmi blogunda değil, Microsoft’un blogunda yayınlandığını belirtti.

Aslında fikir bir tür sosyal platform oluşturmaya yönelik gibi duruyor. Yayınlanacak reklamlar konuşmaların odak noktası olmaya yönlendirilecek. Sponsorlu içerik paylaşmaları istenecek. Peki bakalım Skype kullanıcıları bu durumu nasıl karşılayacak? Hala istenmeyen reklamlar için bu kadar yazılıp çizilirken neden  bu uygulama seçildi, ilginç.

Tamamen deneyimlenerek göreceğimiz bir durum söz konusu…Yayınlandıktan sonra takip ederek sonuçları yine sizlerle paylaşacağız. Peki sizler Skype kullanıcısı olarak bu konuya nasıl yaklaşıyorsunuz?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.