Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya ve Markalar
Sosyal Medya ve Markalar

Sosyal Medya ve Markalar

Sosyal Medya ve MarkalarBirçok sitede markanızın tanıtımını yapabiliyorsunuz.

Bir markanın sosyal medya üzerinden hedef kitlesiyle iletişime geçmesi o markanın bilinirliğini arttırarak, etkileşim sürecini hızlandırmasını sağlıyor. Sosyal medya müşterilerin  nelerden hoşlandıkları ve nelere ihtiyaç duydukları hakkında net bilgiler veriyor. Mesela 2004 yılında açılan  facebook paylaşım sitesinin şuan milyonlarca kullanıcısı var ve günümüzde markalar için vazgeçilmez bir tanıtım aracı olmuş durumda.

Şirketler markalarını facebook’ta müşterilerine özel sayfalarında kampanyalarını ve ürün tanıtımlarını yapabiliyor ve müşterilerin yorumları, beğenileri ve paylaşımları sayesinde anında etkileşim sağlayıp geri dönüşüm alabiliyorlar. Bu da bir şirket için çok önemli bir fırsat. Diğer yandan twitterda ise atılan twitlerin cevaplanması ve firmanızla ilgili beğenilen twitlerin retweet edilmesi markanızın sosyal medyada popülerliğini arttırıyor.

Sosyal Medya ve Markalar

Ayrıca twitter’in atılan twitleri favorilere ekleme özelliği sayesinde markalar kendi promosyonlarını yapabiliyor.  Sadece twitter ve facebook değil youtube,flicker,bloglar v.b sosyal paylaşım sitelerinde de  kendi markanızın tanıtımını yapabiliyorsunuz. Markalar aslında bu şekilde sosyal medya üzerinden kurumsal gerekliliklerini sağlıyorlar ve hedef kitlelerine hem daha çabuk ulaşıyor hem de onların isteklerine yönelik bir çalışma yürütebiliyorlar.

Ayrıca rakiplerini analiz ederek kendileri için yeni ürünler üretebiliyorlar. Sonuç olarak şirketler sosyal medya yoluyla  hem uygun maliyetli hem de birçok kişiye aynı anda ulaşabiliyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir