Anasayfa » ALINTI » Twitter Dedektifi
Twitter Dedektifi

Twitter Dedektifi

Twitter DedektifiGit gide her şeyin sosyal platforma taşındığı, insanların artık duygu ve düşüncelerini sosyal medya kanalları üzerinden ifade ettiği günümüzde, hemen hemen hepimiz Facebook, Twitter gibi platformları kullanıyoruz ama onlar hakkında ne kadar şey biliyoruz? Bu kanalları ne kadar verimli ve etkili kullanıyoruz?

Edelman’ın TweetLevel platformu, hangi kullanıcının Twitter hesabının ne kadar takip edildiğinden, belli bir konunun son dönemde ne kadar konuşulduğuna, kullanıcının Twitter platformunda nasıl bir güvenilirlik seviyesine sahip olduğundan daha çok kullanıcıya ulaşmak için ne yapılması gerektiğine kadar bir analiz sunuyor.

Özellikle son dönemde ivme kazanan sosyal medya iletişimi konusundaki sayılı global barometrelerden olan TweetLevel’ın yeni güncellemesiyle Edelman, dijital alandaki öncü konumunun bir daha altını çiziyor ve kolay kullanımıyla sosyal medyanın arama motoru olarak Twitter meraklılarının merakını giderirken iletişimcilerin yardımına koşuyor. Ücretsiz olarak herkesin kullanımına açık olan TweetLevel adeta bir dedektif gibi faaliyet gösteriyor ve özellikle yeni getirilen güncellemeler ile Twitter’ın daha efektif olarak kullanılmasına yardımcı oluyor.
TweetLevel’ın hem iletişimciler hem de Twitter meraklılarının el kitabı olacağını belirten Edelman Türkiye Genel Müdürü Serra Türk Büyükfırat, “Edelman olarak sosyal medyaalanındaki global uzmanlığımızı, TweetLevel gibi bir platform ile Türkiye’deki Twitterkullanıcılarına sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

TweetLevel’ın, sıradan bir kullanıcının bile Twitter’da kendi sosyal medya stratejisini yaratabileceği kadar kullanıcı dostu ve etkili bir platform olduğunu belirten Edelman Dijital Bölüm Direktörü Zeynep Tolun, “TweetLevel ile Türkiye’deki kullanıcılar, Twitterkullanımlarının analizini basit bir dilde görebilecek ve bu sayede daha etkin bir Twitterkullanıcısı olma yolunda kişisel rotalarını belirleyebilecekler” diye ekledi.

TweetLevel’ın farkı nedir?

TweetLevel, Edelman tarafından, sosyal medya stratejileri geliştirirken iletişim ve pazarlama uzmanlarının pusulası olması ve Twitter meraklılarına yol göstermesi amacıyla geliştirildi.Twitter’da etki yaratmanın popüler olmak ile bir ilgisi olmadığını, bir mesajın kaynağının her zaman o mesajı yönlendiren ya da yayan kişi ile aynı olmadığını hepimiz biliyoruz. Bazen, bir mesajı yayan kişi sadece bir kaç takipçisi olan ama buna rağmen çok etkili bir kullanıcı bile olabiliyor. İşte niteliğin niceliğin önüne geçtiği sosyal medya dünyasında TweetLevel, doğru içerik olmadan efektif bir etkinin yaratılamayacağını ve tek başına rakamların bir şey ifade etmediğini ortaya koyuyor. Platformun sağladığı en önemli özellik ise Twitter dünyasında, etkinin nasıl ve nerede oluştuğu ve nasıl takip edileceğine dair eşsiz ipuçları vererek sıradan bir kullanıcıyı bile bir sosyal medya uzmanına çevirebilmesi.

TweetLevel’a sor;

• Kullanıcıların en çok hangi gün ve saat aralıklarında Twitter’ı takip ettiklerini öğren.
• Tek bir tuş ile bir konu hakkında en etkileyici Twitter kullanıcısının kim olduğunu gör, ayrıca kitlelerin takip ettiği bu kullanıcıyı neyin bu kadar özel yaptığına dair ipuçları edin.
• Bir hashtag, link ya da kelimeye dair belirli sonuçları istediğin dilde görüntüle.
• Belirli bir konuda hangi kullanıcıların daha önemli olduğunu ve etki oranlarını hesaplayarak etkin Twitter kullanıcılarını kategorize et.
• Hangi link ve sitelerin daha sık paylaşıldığını tespit et.
TweetLevel hakkında daha fazla bilgi ve platformu ücretsiz deneyimlemek için:
http://tweetlevel.edelman.com/

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir