Anasayfa » ALINTI » YouTube’da Yeni Hit ’21 Yıl’
YouTube'da Yeni Hit '21 Yıl'

YouTube’da Yeni Hit ’21 Yıl’

YouTube'da Yeni Hit '21 Yıl'1.5 ayda beş milyon kişinin izlediği videonun özelliği, ABD’li Cory McLeod’un anne karnından en son yaş gününe kadar geçen tüm günlerine ait fotoğraf içermesi.

‘21 Yıl’ adıyla YouTube’a konan ve yaklaşık altı buçuk dakika süren video, 21 yaşındaki McLeod’un anne karnından en son yaş gününe kadar geçen her güne ait fotoğraf içeriyor. Son zamanların en ilgi çeken hitlerinden biri olmayı başaran video 7.500 fotoğraftan oluşuyor.

Bir bebeğe ait sonogram fotoğrafıyla başlayan ve 21’inci yaş gününde doğum günü pastasını tutan McLeod’un fotoğrafıyla sona eren videonun hazırlanması oldukça zahmet gerektirmiş. Baba Ian, 71 fotoğraf albümünü dolduran fotoğrafları tek tek tarayıp bilgisayara aktarmak için 1.5 yıl harcamış.

CNET yazarı Dara Kerr’in dikkatini çeken bir YouTube yorumu, videoyu izleyen bazı kişilerin ne kadar etkilendiğini de gözler önüne seriyor: “Sanırım bu videoyu defalarca izleyebilirim… Böyle bir videoyu hazırlama fikri ne kadar basitse, videonun çok etkileyici bir yönü var. Bir bebeğin bir erkeğe dönüşmesini izlemek, bu videonun hazırlanması için ebeveynlere gurur kaynağı kazandırmış olmalı. Verdiği merak hissi ve duygusallık, tüm fotoğrafların birleşiminden daha fazla.”Cory’nin doğumundan beş dakika sonra çektiği ilk fotoğrafın ardından 21 yıl boyunca her gün oğlunun fotoğrafını çekmeyi sürdüren Ian McLeod, hazırladığı videoyla tüm dünyadaki internet kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başardı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir