Anasayfa » ALINTI » Facebook Bu Fotoğrafı Da Sevmedi
Facebook Bu Fotoğrafı Da Sevmedi

Facebook Bu Fotoğrafı Da Sevmedi

Facebook Bu Fotoğrafı Da SevmediFacebook, erkek dergisi Zoo Weekly tarafından yayınlanan bir fotoğrafı küçük düşürücü olduğu gerekçesiyle yayından kaldırdı. Derginin gönderisinde “göğüsleri mi seviyorsunuz, bacakları ve kalçaları mı” anlamına gelen bir soru ve yukarıdaki fotoğraf yer alıyordu.

Böyle bir fotoğrafla reklam yapılmasını uygun bulmayan sosyal dev, fotoğrafı kaldırmasının nedenini şu sözlerle açıkladı: “İki parçaya bölünmüş bir kadın gibi rahatsız edici bir doğaya sahip bu resmin cinsiyetçi olduğu açık. Sayfadaki resmin ve verilen cevapların her ikisi de kadınlar için küçük düşürücü. [Fotoğraf ve cevaplarda] kadın nesneleştiriliyor.

Facebook’un açıklaması yerinde görünüyor. Bununla birlikte Zoo Weekly, Facebook gönderisinin bir “editoryal” malzeme olduğunu, reklam için kullanılmadığını iddia ediyor. Dolayısıyla Zoo’ya göre fotoğrafın kaldırılmaması gerekiyordu.

Facebook, geçtiğimiz günlerde bir kadının dirseğiyle göğsünü birbirine karıştırmasıyla da gündeme gelmişti.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir