Anasayfa » ALINTI » Facebook’ta Daha Oyunuzu Kullanmadınız Mı?
Facebook'ta Daha Oyunuzu Kullanmadınız Mı?

Facebook’ta Daha Oyunuzu Kullanmadınız Mı?

Facebook'ta Daha Oyunuzu Kullanmadınız Mı?Facebook’ta yer alan gizlilik politikaları gibi konular bir süredir tartışma konusu. Facebook kullanıcıları Facebook’ta yer alan bazı politikalardan bir hayli rahatsız. Bunun önüne geçmek için de Facebook yönetimi 03 Aralık itibariyle ‘Global Site Yönetimi Oylaması’nı başlattı.

1 milyar kullanıcıya sahip dev sosyal ağ, bünyesinde yer alan Hak ve Sorumluluklar Bildirimi ve Veri Kullanım İlkesi’ne yönelik hazırladığı değişiklikleri kullanıcılarının beğenisine sundu. Türkiye saati ile 10 Aralık saat 22:00’a kadar sürecek oylamada politikalarının değişikliği, onaylayanların sayısı Facebook’un %30’u yani 300 bin kişiye ulaştığında gerçekleşecek. Aksi takdirde eski politikalar ile yola devam edilecek.

Facebook’un önerdiği Veri Kullanım İlkesi’ne yönelik değişiklikte, Instagram tarzı uygulamaların Facebook ile bilgi paylaşması mümkün hale getirilecek. Diğer öneri olan Hak ve Sorumluluklar Bildirimi ise, kullanıcıların kendilerine mesaj gönderen kişileri kontrol etmesine olanak sağlayan bir değişiklik olacak.

Şu an için oylamada geçen 2 günün ardından 300 bini aşkın oyun kullanıldığı görülüyor. Bu oyların 40 bini politika değişikliklerini onaylarken 360 bini ise mevcut politikalardan memnun olduğunu belirtiyor. Bakalım, oylamanın bitmesine daha 5 gün olduğu düşünüldüğünde bu değişiklikler kabul edilebilir ancak değişmesini istemeyenlerin sayısı da oldukça fazla olacak gibi gözüküyor.

Sizin daha bu durumlardan haberiniz yok ise bu sayfadan değişiklikler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer bu değişiklikler ile ilgili oy kullanmak isterseniz bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir