Anasayfa » ALINTI » Google Hizmetleri Kırpılıyor!
Google Hizmetleri Kırpılıyor!

Google Hizmetleri Kırpılıyor!

Google Hizmetleri Kırpılıyor!Google’dan yapılan açıklamada, “kış temizliği” kapsamında rağbet görmeyen ürün, özellik ve hizmetlerin bir kısmının sonlandırılacağı belirtildi. Bundan en çok etkilenecek hizmetler Calendar ve Sync olacak.

4 Ocak 2013 tarihinden itibaren kullanıcılar randevu dilimlerinde yeni saat yaratamayacak. Mevcut randevu dilimleriyse bu tarihten itibaren bir yıl daha kullanılabilecek. Ayrıca “Smart Rescheduler” ve “Add gadget by URL” özellikleri de aynı tarihte sona erecek.

Microsoft Exchange ActiveSync protokolü sayesinde kullanıcıların Gmail, Google Takvim ve Bağlantılar özelliklerini kontrol edebilmesini sağlayan Google Sync 30 Ocak 2013 tarihinden sonra kullanılamayacak. Yapılan açıklamada kullanıcıların aynı veriye farklı yollardan ulaşabildiği, artık Google Sync’e ihtiyaç olmadığı belirtiliyor. Var olan bağlantılar kullanılabilecek ama yeni Google Sync bağlantısı kurulamayacak. Nokia S60 ve SyncML gibi eski cihazlara sunulan bağlantı sync hizmetine de aynı tarihte son verilecek. Son olarak, istemci uygulamalarının Google Data API beslemeleriyle ilgili sorunları görüntüleyip güncellemesini sağlayan Issue Tracker Data API uygulamasına 14 Haziran 2013 tarihinde, iOS ve Android için dijital müşteri kartı uygulaması Punchd’e ise 7 Haziran 2013 tarihinde son verilecek.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir