Anasayfa » ALINTI » Google’dan Hodri Meydan!
Google'dan Hodri Meydan!

Google’dan Hodri Meydan!

Google'dan Hodri Meydan!Gelirinin tamamına yakınını reklam altyapısıyla kazanan Google, yeni kazanç kapıları açmak için büyük oynamaya çalışıyor. Son olarak üretkenlik yazılımları pazarına göz diken Google ekibinden, Microsoft’un Office paketi ile domine ettiği pazara ilişkin cesur açıklamalar geldi.

Google Kurumsal İşler Şefi Amit Singh, Office kullanıcılarının yüzde 90’ınıGoogle Apps saflarına katmayı hedeflediklerini belirtti. Geçtiğimiz yıl, henüzyeni oldukları bu pazarda rekabetçilikten uzak olan Google, şirketinbüyüklüğü ve yavaş işleyen iç dinamikleri nedeniyle uzun ve rekabetçi ihalelere dayanamadı. Örneğin Toyota ile yapılan görüşmelerde Google havlu atmış ve meydan Microsoft Office 365’e kalmıştı.

Şimdi ise Singh’in açıklaması, Google’ın kendine güvendiğini gösteriyor. Daha çevik bir yapıya bürünen şirketin, daha uygun maliyetli Google Apps ile kurumsal kullanıcıları Microsoft Office bağımlılığından arındıracağını belirten Google yetkilisi, bunun için de Office uygulamalarında yer alan pek çok ileri seviye özelliğin, kullanıcıların büyük çoğunluğu tarafından kullanılmamasına güveniyor.

İddia her ne kadar büyük olsa da, bir zamanlar Google Chrome’un da Internet Explorer ve Mozilla Firefox karşısında tek basamaklı pazar paylarıyla tutunmaya çalıştığını hatırlamakta fayda var. Bakalım GoogleApps, ofis çevrelerinde kendine nasıl bir yer edinecek.

 

Yazar     : Erhan Karaman

Kaynak : shiftdelete

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Böyle rekabetler biz kullanıcalara yarıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.