Anasayfa » ALINTI » Instagram, Twitter’a Savaş Açarsa
Instagram, Twitter’a Savaş Açarsa

Instagram, Twitter’a Savaş Açarsa

Instagram, Twitter’a Savaş AçarsaSystrom asla o baltaya neden ihtiyacı olduğunu açıklamadı ancak Çarşamba günü Instagram’ın Twitter kartlarını desteklemeyeceğini duyurduğu an bu cümlenin bu aşamada da ne kadar geçerli olduğunu anlayabiliyoruz. Bu destek kalktığı anda Instagram fotoğraflarınız Twitter’da görüntülenemeyecek demektir. Bu da sosyal medya paylaşımı açısından negatif etki olacaktır.

Şu anda Instagram gönderileriniz Twitter’da link olarak çıkıyor ve tıkladığınızda sizi Instagram’ın web sitesine yönlendiriyor. Aslında bunun Facebook satın almasıyla bir ilgisi olmadığı vurgulansa da Instagram’ın tekil varlığı desteklenmeye çalışılıyor. Instagram’ım websitesindeki içeriğin daha fazla ortaya çıkması olan hedef açısından böyle bir uygulama gerçekleşiyor olabilir.

Peki ama ne oldu ki buna gerek duyuldu? Bu Instagram açısından bir sorun oluşturmaz mı? Twitter’da gönderilerin altında fotoğraflar hemen görülebilirken, şimdi link ile siteye geçiş yapılır mı? Kaç kere yapılır?

Bu pek de ”devrim” gibi görünmüyor, daha çok ”savaş baltası” olabilir.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir