Anasayfa » ALINTI » Instagram Verilerinizi Paylaşacak
Instagram Verilerinizi Paylaşacak

Instagram Verilerinizi Paylaşacak

Instagram Verilerinizi Paylaşacakİşte bu sözleşme biraz sinir bozucu diyebiliriz.

Instagram‘ı sık sık kullananlar yenilenen kullanıcı sözleşmesi uyarısını da görmüşlerdir. Geçtiğimiz günlerde yenilenen Facebook kullanıcı sözleşmesinin ardından, Facebook tarafından satın alınan Instagram’da sözleşmesini yeniledi.

Yenilenen sözleşmede bulunan bir madde, kullanıcılarından bazılarını rahatsız edecek gibi görünüyor. Bu da Instagram ile Facebook arasında veri paylaşımı yapılabileceğinden bahseden yeni madde.

Facebook’un yenilenen kullanıcı sözleşmesinde de benzer bir madde yer alıyor ve iki platformun birbirleriyle veri paylaşımı yapabileceğinden bahsediliyor.

Peki bu ne anlama geliyor? Hemen açıklayalım, Instagram artık kullanıcı verilerinizi (çerezler, yer ve cihaz bilgileri) ve kişisel içeriğinizi Facebook‘un sahip olduğu tüm şirketlerle paylaşabilecek.

Yani fotoğraflarınız ve bilgileriniz Facebook tarafından tam anlamıyla ele geçirilmiş olacak diye felaket senaryoları üretilebilir. Şimdilik bu konuda büyük bir problem varmış gibi görünmese de, bazı kullanıcıların bu durumdan kesinlikle rahatsız olacağından eminiz.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Instagram‘dan para kazanmanın yollarını aradığını açıklayan Facebook yetkilileri, uygulamaya reklam desteği getirmeden önce verilerinizi toplayarak kişiselleştirilmiş reklamları önünüze koyma yoluna gitmiş gibi görünüyor. Bekleyip görelim…

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir