Anasayfa » ALINTI » Motorola, Sonunda Veda Etti…
Motorola, Sonunda Veda Etti...

Motorola, Sonunda Veda Etti…

Motorola, Sonunda Veda Etti...Arama devi Google, geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı Motorola Mobility ile ilgili radikal kararlar almaya devam ediyor. Daha önce birçok Motorola çalışanını işten çıkaran ve yine şirketin birçok ülkede faaliyet gösteren web sitelerini kapatan Google, şimdi de Motorola’yı Kore pazarından çektiğini açıkladı.

Şirket, Motorola’nın Kore’deki tüm operasyonlarını durdurmakla kalmayıp araştırma ve geliştirme bölümü ile tüketici mobil cihaz pazarlama işine de son verecek. Google böylece “daha etkili olduğunu düşündüğü” ülkelere ağırlık vermiş olacak.

Yaşanan gelişmelere rağmen Motorola, Kore’deki desteğini tamamen kesmeyeceğiniz açıkladı. Şirket, iDEN kablosuz ağ hizmetine ve Kore’de satmış olduğu cihazlar için müşteri desteği vermeye devam edecek.

Güney Kore yalnızca Motorola için değil, diğer telefon üreticileri için de kısır bir pazar olarak kalmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda HTC ve Apple da umduğunu bulamadıkları pazardan çekilmek zorunda kalmıştı.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir