Anasayfa » ALINTI » Sosyal Ağlara Öfke Püskürüyoruz Ama…
Sosyal Ağlara Öfke Püskürüyoruz Ama...

Sosyal Ağlara Öfke Püskürüyoruz Ama…

Sosyal Ağlara Öfke Püskürüyoruz Ama...Sosyal ağların özel bilgilerimizin bir kısmını ortaya çıkararak üzerimizden para kazanmaya çalışması, ne kadar tepki çekse de aslında yadırganacak bir durum değil.

Instagram‘ın geçtiğimiz hafta gizlilik ilkelerinde yaptığı değişiklikler, kullanıcıları arasında büyük bir öfkeye neden olmuş, kullanıcılar Instagram’ın kendilerine ihanet ettiğini düşünmüşlerdi. Ancak çoğu Instagram kullanıcısı, tam olarak neye kızdığını bilmiyordu. Dahası aynı kullanıcılar, benzer şartları Facebook‘a kaydolurken kabul etmişlerdi.

Sadece Instagram’da değil, Facebook’un gizlilik ilkelerinde bir değişiklik yapıldığında da benzer tepkiler ortaya çıkabiliyor. Ancak Facebook’un (ve diğer sosyal ağların), gizliliğimizin belirli bir bölümünü açığa çıkarmadan reklam verenlerin dikkatini çekemeyeceğini bilmemiz gerekiyor.Reklam verenlerin yokluğu ise Facebook’un gelir elde edememesi, dolayısıyla bize hizmet verememesi anlamına geliyor.

Kısaca özetlemek gerekirse Facebook, Twitter ve Instagram’ın gelir elde etme amacı, bizi yok sayarak her bilgimizi satmaya çalıştıkları anlamına gelmiyor. Böyle bir şey yapmaları, onlara çok fazla kullanıcıya mal olurdu. Ancak şunu bilmemiz gerekiyor: Sosyal devler, bizim can dostumuz değiller. Şimdiye kadar olduğu gibi gibi bizi mutlu etmekle, para kazanmak arasındaki en iyi dengeyi kurmaya çalışacaklardır.

 

Yazar     : Zeynel A. Öztürk

Kaynak : chip

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir