Anasayfa » ALINTI » Türkiye Sosyal Ağlarda Geçirilen Süreye Göre Dünyada Beşinci
Türkiye Sosyal Ağlarda Geçirilen Süreye Göre Dünyada Beşinci

Türkiye Sosyal Ağlarda Geçirilen Süreye Göre Dünyada Beşinci

Türkiye Sosyal Ağlarda Geçirilen Süreye Göre Dünyada BeşinciŞimdi paylaşacağımız rakamlarsa Türkiye’deki kullanıcıların sosyal ağ kullanımında yeni bir dereceye imza attığını gösteriyor. ComScore’un yaptığı araştırmaya göre Türkiye’deki sosyal ağ kullanıcıları, söz konusu sitelerde geçirdiği ortalama süreye göre dünyada 5. sırada yer alıyor.

Paylaşılan verilere göre Kasım ayında Türkiye’deki sosyal ağ kullanıcılarının ziyaret ortalamasını8.6 saat olduğunu görüyoruz. Bu ortalamanın dünya genelinde 5.2 saat olduğunu görüyoruz.8.1 saat ile Latin Amerika ülkeleri bölgesel olarak listenin birinci sırasında yer alıyor.

Listenin birincisi Arjantin

Latin Amerika ülkeleri dünyanın en fazla sosyal ağ ziyareti gerçekleştiren bölgesi olunca ülkeler sıralamasında listenin birincisi bir Latin Amerika ülkesi oluyor. Arjantin’deki sosyal ağ kullanıcıları Kasım ayında ortalama 9.8 saat sosyal ağa bağlı kalmış. Bu rakam, Brezilya’da 9.7 saat, Rusya’da 9.6 saat ve Tayland’ta ise 8.7 saat olarak comScore kayıtlarına geçmiş durumda.

Türkiye Sosyal Ağlarda Geçirilen Süreye Göre Dünyada Beşinci

Latin Amerika ülkelerinde sosyal ağlar daha fazla kullanılıyor

Araştırmada Latin Amerika odaklı yapıldığı için Türkiye hakkında daha fazla veri bulunmuyor. Bu yüzden Latin Amerika hakkında birkaç veri paylaşmaya devam edelim. İstatistiklere göre Latin Amerika ülkelerindeki sosyal ağ kullanıcıları dünya geneline oranla yüzde 56 daha fazla zaman geçiriyor. Latin Amerika ülkelerinde en fazla girilen sosyal ağ sitesi ise 115 milyon tekil ziyaretçiyle Facebook olmuş. İkinci sıradaysa 35 milyon tekil ziyaretçiyle LinkedIn, Twitter ise 24 milyon tekil ziyaretçi ile üçüncü sırada geliyor.

Webrazzi Analitik‘in Facebook verilerine göre Türkiye’de şu anda 31 milyon kullanıcı bulunuyor ve dünyadaki sıralamadaysa 7. sırada. Her ne kadar kullanım sürelerine diğer sosyal ağlar dahil olsa da Türkiye’nin kullanıcı sayısı bakımından daha çok kullanım süreleriyle ön plana çıkacağını düşünüyoruz.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir