Anasayfa » ALINTI » Ve iTunes Store Türkiye’ye Açıldı!
Ve iTunes Store Türkiye'ye Açıldı!

Ve iTunes Store Türkiye’ye Açıldı!

Ve iTunes Store Türkiye'ye Açıldı!Apple, nihayet Türkiye’deki kullanıcılarının dört gözle beklediği anı gerçekleştirdi: An itibariyle iTunes Store hizmeti resmi olarak Türkiye’de kullanıma açılıyor.  

Kullanıcılar, iPhone’dan tam erişimin sağlandığı iTunes Store üzerinden Türk Lirası ile müzik ve film satın alabilecekler. Ne var ki iPad ve Apple TV üzerinden henüz erişilemeyen hizmetin , bu cihazlarda tam olarak ne zaman devreye gireceğiyle ilgili bilginin bir iki gün içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Türkiye’de kullanıma açılan iTunes Store ile artış sağlayan Türkçe albüm ve şarkılar özellikle Türk müzik dinleyicisini oldukça sevindirecek gibi gözüküyor. Türk sanatçılarına özel olarak tasarlanan dijital mağazadan alınacak albümler, PC’de de indirilip dinlenme şansını sunuyor.

Müzik severler kadar film severleri de heyecanlandıracak özelliklere sahip olan iTunes Store’dan kiralanabilen veya satın alınan yabancı filmler  Türkçe altyazı seçeneğine sahip olacak.

Klip, zil sesi, podcast gibi ekstra içeriklerin de satın alınabileceği iTunes Store’da satışa sunulan albümler ise Amerika hesabıyla kıyaslandığında çok daha makul fiyatlarla satışa sunuluyor.

iTunes Store’un Türkiye’ye gelmesiyle beraber, müzik ve film severlerin sevdikleri şarkı veya filmlere daha kolay erişmesi bekleniyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir