Anasayfa » ALINTI » 200 Milyon Kullanıcıya Ulaşan LinkedIn’in Gözdesi Türkiye
200 Milyon Kullanıcıya Ulaşan LinkedIn’in Gözdesi Türkiye

200 Milyon Kullanıcıya Ulaşan LinkedIn’in Gözdesi Türkiye

200 Milyon Kullanıcıya Ulaşan LinkedIn’in Gözdesi TürkiyeŞirketin hazırladığı 

infografiğe göre LinkedIn,200 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Ancak hazırlanan infografiğe, LinkedIn’in kullanıcı sayısından daha çok Türkiye’nin damga vurduğunu öncelikli olarak paylaşalım.

Hazırlanan infografiğe göre LinkedIn kullanıcılarının artışı konusunda Türkiye, birinci konumda. Kullanıcı sayısı her ne kadar paylaşılmasa da Türkiye’nin profesyonel iş ağı konusundaki potansiyelini ortaya koyuyor. Kullanıcı sayısının artışı konusunda ikinci sırada Kolombiya, üçüncü sıradaysa Endonezya bulunuyor.

Mobil kullanıcıların artışı konusundaysa Türkiye ilk beşte bulunmuyor. Söz konusu kategoride Çin birinci, Brezilya ikinci ve Portekiz ise üçüncü sırada yer alıyor.

En fazla kullanıcı ABD’de

Kullanıcı sayısı bakımından toplamda 200 milyon üye sayısına sahip olan LinkedIn’de ilk sırayı ABD alıyor. ABD’de toplamda 74 milyon LinkedIn kullanıcısı bulunurken, ikinci olan Hindistan’daysa bu rakam 18 milyon civarında. Üçüncü sıra 11 milyon kullanıcıyla İngiltere ve Brezilya bulunuyor. Canada ise 7 milyon kullanıcıyla dördüncü sırada yer alıyor.

Öte yandan infografikte LinkedIn’in büyümesi hızını ortaya koyan veriler de bulunuyor. Bu verilere göre saniyede yaklaşık iki kişi LinkedIn kullanıcısı oluyor. LinkedIn kullanıcılarının 4 milyonu ise IT sektöründe yer alıyor.

2012 yılı Ekim ayında gerçekleşen Webrazzi Summit’e katılan LinkedIn’deki Türk çalışanlar, profesyonel iş ağının Türkiye’de çok hızlı büyüdüğünü açıklamışlardı. Bu açıklamadan sonra Türkiye’nin bu alanda birinci olması beklenen bir durumdu. Söz konusu büyüme etkisi ne kadar devam edeceğini gelecekte göreceğiz.

LinkedIn’in paylaştığı infografiği aşağıda inceleyebilirsiniz.

200 Milyon Kullanıcıya Ulaşan LinkedIn’in Gözdesi Türkiye

 

 

Yazar     : Ahmet Can Şit

Kaynak : webrazzi

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir