Anasayfa » ALINTI » Dünyanın En Aktif Twitter Kullanan Şehri
Dünyanın En Aktif Twitter Kullanan Şehri

Dünyanın En Aktif Twitter Kullanan Şehri

Dünyanın En Aktif Twitter Kullanan ŞehriDünyanın en aktif Twitter kullanan şehri Jakarta, Endonezya. Arkasından sırayla New York, Tokyo, Londra ve Sao Paulo geliyor. 6. sırada Bandung, Endonezya ilginç değil mi?

Forbes’da yayınlanan bir habere göre Paris merkezli bir araştırma şirketi olan Semiocast tarafından hazırlanan ”Twitter Hesapları ve Tweetlerin Coğrafi Konum Analizi”nin bir bölümünde Twitter’ı en aktif kullanan şehirler ve ülkelerle ilgili bir araştırma yer alıyor. Bu sıralamalar ise oldukça ilginç…

Twitter hesapları göz önüne alındığında ilk 5 ülke Amerika, Brezilya, Japonya, İngiltere ve Endonezya. Takip eden 5 ülke ise çok ilginç: Hindistan, Meksika, Kanada, İspanya ve Filipinler.

140 milyondan fazla Twitter hesap sayısı olan Amerika toplam Twitter kullanıcılarının %27′sine sahip ancak bu yüzde artık inişe geçiyor. Twitter’ın karargahı diyebileceğimiz San Francisco ise en aktif 20 şehir arasında bile yok. Riyad 10. sıradayken, İstanbul 12. sırada göze çarpıyor.

Twitter’da Arapça dili kullanımı büyümeye devam ederken, Twitter’da en çok kullanılan 6. dil olarak sıralamada yer alıyor.

 

Yazar     : Meltem Şahin

Kaynak : sosyalmedyaport

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir