Anasayfa » ALINTI » Flickr’ın Yeni Mobil Tasarımı Yükleme Ve Görüntülemeleri Yüzde 25 Artırdı
Flickr’ın Yeni Mobil Tasarımı Yükleme Ve Görüntülemeleri Yüzde 25 Artırdı

Flickr’ın Yeni Mobil Tasarımı Yükleme Ve Görüntülemeleri Yüzde 25 Artırdı

Flickr’ın Yeni Mobil Tasarımı Yükleme Ve Görüntülemeleri Yüzde 25 ArtırdıBu konuya önemli ölçüde kaynak ayırmaya kararlı olan Mayer’in öncülüğünde yapılan çalışmalar 2012′nin aralık ayında tamamlanmış ve Flickr’ın mobil uygulamaları yeni bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Yahoo’dan yapılan açıklamada bu çalışmaların sonuç verdiği ve tasarım değişikliklerinin ardından yükleme ve görüntüleme sayısının yüzde 25 oranında arttığı belirtildi.

Güncellemenin oldukça etkileyici olduğu düşünülünce ortaya çıkan sonuç pek de şaşırtıcı olmuyor. Güncelleme mobil uygulamaların kullanıcı arayüzünü yenilemiş ve gezinmeyi daha kolay hale getirmişti. Son zamanların yükselen trendi olan filtreler uygulamaya eklenirken, Profiller ve Gruplar özelliği de elden geçmişti. iOS uygulamasına eklenen Facebook’tan giriş özelliği de paylaşımı kolaylaştırmıştı. Elde edilen ilerlemede yeni tasarımın etkisi büyük olsa da Instagram’ın hizmet koşullarında gerçekleşen değişimler nedeniyle bazı kullanıcıların da Flickr’a taşındığı düşünülüyor. Yahoo’nun bu dönemde ücretsiz Pro hesap edinme fırsatı sunmasının da bu artışta payı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Yazar     : Sinan Küstür

Kaynak : teknoblog

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir