Anasayfa » ALINTI » Foursquare 2013′e Krizle Girdi
Foursquare 2013′e Krizle Girdi

Foursquare 2013′e Krizle Girdi

Foursquare 2013′e Krizle Girdi

2013 Foursquare için kriz dönemi olabilir. Durum o kadar negatif görünüyor.

2012′de yatırım arama çabaları ve gelir yaratma stratejileri ile ilerleyen Foursquare, maalesef destek bulamadı. Beklenen ekonomik büyümeyi gerçekleştiremediği için de hedeflediği yatırımlara ulaşamıyor.

PrivCo tarafından yayınlanan raporda Foursquare’in 2013 yılı sonunda başarısızlıkla karşı karşıya kalma olasılığı oldukça kuvvetli görünüyor. Raporda var olan yatırımcıların ekonomik olarak hep tahminlerin gerisinde kalan Foursquare’i yıl sonunda bırakabilecekleri belirtiliyor.

Yatırımcıların şimdiye kadar 71.3 milyon dolar harcadıkları hisseleri yıl sonunda zarara satarak şirketi bırakacaklarından bahsedilen raporda, yatırımcıların kimlikleri açıklanmıyor. Business Insider‘da yayınlanan habere göre bu yatırımcılar Union Square Ventures ve Andreessen Horowitz. Temmuz 2011′de Horowitz önderliğinde gerçekleşen yatırım süreci sonucunda Foursquare’in değeri 550 milyon dolara ulaşmıştı. Ancak büyük isimlerin desteğini arkasında alan sosyal ağ 2012′yi sadece 2 milyon dolar gelir elde ederek kapattı. Durum Foursquare adına pek de parlak görünmüyor.

 

Yazar     : Meltem Şahin

Kaynak : sosyalmedyaport

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir