Anasayfa » ALINTI » Foursquare Arkadaş Listenizde Olmayanların Da Yer Bildirimlerinizi Beğenmesine İzin Verdi
Foursquare Arkadaş Listenizde Olmayanların Da Yer Bildirimlerinizi Beğenmesine İzin Verdi

Foursquare Arkadaş Listenizde Olmayanların Da Yer Bildirimlerinizi Beğenmesine İzin Verdi

Foursquare Arkadaş Listenizde Olmayanların Da Yer Bildirimlerinizi Beğenmesine İzin VerdiDün gelen yeni bir güncellemeyle hayata geçirilen bu özellik sayesinde siz Foursquare üzerinde yaptığınız bir yer bildirimini Twitter veya Facebook üzerinden paylaştığınızda, Foursquare üzerinde arkadaşınız olmayan kişiler de bu yer bildirimini beğenebilecek.

Aslında bu özellik ilk bakışta biraz rahatsız edici görülebilir. Ancak Foursquare, Facebook veya Twitter üzerinden bağlantıda olduğunuz bir kişinin yer bildirimlerinizi görüp beğenecek olmasında herhangi bir gizlilik sorunu olduğunu düşünmüyor olmalı. Ayrıca konum tabanlı sosyal ağ  böyle bir durumda size bildirimde bulunarak arkadaş listenizin dışında yer alan bir kullanıcının sizin yer bildirimlerinden birisini beğendiğini haber verecek. Eğer bu konuyla ilgili e-posta bildirimleriyle rahatsız edilmek istemezseniz, o hâlde ayarlar bölümü altında bu işlevi kapatabilirsiniz.

Foursquare, Instagram’ın hizmet şartlarıyla ilgili yaşadığı bazı sorunların hemen ardından gizlilik şartlarında bazı değişiklikler yapmıştı ve kullanıcıların arama sonuçlarında ad ve soyadlarıyla eksiksiz bir şekilde görüntülenmesi uygulamasının varsayılan hâline geleceğini açıklamış; bununla birlikte dileyen kullanıcıların gizlilik ayarları üzerinden bu varsayılan tercihi değiştirebileceğini kaydetmişti.

 

Yazar     : Sabri Küstür

Kaynak : teknoblog

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir