Anasayfa » ALINTI » Twitter’da Hangi Futbolcular Popüler? Hangileri Birbirlerini Takip Ediyor?
Twitter'da Hangi Futbolcular Popüler? Hangileri Birbirlerini Takip Ediyor?

Twitter’da Hangi Futbolcular Popüler? Hangileri Birbirlerini Takip Ediyor?

Twitter'da Hangi Futbolcular Popüler? Hangileri Birbirlerini Takip Ediyor?

Artık Twitter sporcuların hayranları ile iletişim kurduğu 1 numaralı iletişim yolu oldu. Neredeyse bütün sporcular bir Twitter hesabı açarak bu hesap üzerinden hayranları ile iletişime geçiyor. Peki futbolcularda bu durum nasıl? Hangi futbolcular tabiri caizse Twitter’ı hakkını vererek kullanıyor? Ya da hangi futbolcular birbirlerini takip ediyor? İşte bu soruların ve daha fazlasının cevabı online bahis sitesi Unibet’in yayınladığı infografikte yer alıyor.

Unibet’in yayınladığı infografiğe göre, futbolculardan en çok takipçiye sahip olanı, 15 milyondan fazla takipçiyle Lionel Messi ile birlikte dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Cristiano Ronaldo. C.Ronaldo’yu ise 14 milyon takipçi ile takım arkadaşı Ricardo Kaka izliyor. Bu ikilinin arkasından ise dünyanın en yetenekli futbolcularının arasında gösterilen Brezilyalı Neymar izliyor. Neymar’ın şu an itibariyle 6 milyona yakın takipçisi bulunuyor.

Şu sıralarda Twitter’da en çok bahsedilen futbolcu ise tahmin edeceğiniz üzere Lionel Messi. Henüz Twitter’da resmi bir hesabı bulunmayan Messi, son 30 günde atılan tweetlere göre 2 milyondan fazla tweette adı geçerek açık ara Twitter’da son günlerin en popüler futbolcusu oldu. Messi’yi ise bu alanda yaklaşık 1 milyon tweet ile Ronaldo izliyor.

Öte yandan hangi futbolcunun hangisini takip ettiği bilgisi de infografikte yer alıyor. Bu istatistikte futbolcuların genellikle kendi takım arkadaşlarını ve vatandaşlarını takip etmeyi tercih ettikleri görülüyor. Bu bilgilerin ve daha fazlasının yer aldığı infografiğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Twitter'da Hangi Futbolcular Popüler? Hangileri Birbirlerini Takip Ediyor?

 

 

Yazar     : Emre Çetinkaya

Kaynak : teknokulis

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir