Anasayfa » ALINTI » Yenilenen Myspace Artık Müzikle Sosyalleştirecek
Yenilenen Myspace Artık Müzikle Sosyalleştirecek

Yenilenen Myspace Artık Müzikle Sosyalleştirecek

Yenilenen Myspace Artık Müzikle Sosyalleştirecek

Eski popülaritesinden bir hayli uzakta olan MySpace, yeni tasarımı ve özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıktı. 2005 yılında News Corp. tarafından tam 580 milyon dolara satın alınan site, ilgi düşüklüğü sebebiyle geçtiğimiz yıl 35 milyon dolara Specific Media’ya satılmıştı. Peki bu firma şimdi ne yaptı?

Aylar süren beta sürecinin ardından MySpace, yeni tasarımı ve özellikleriyle kendini gösterdi. Eskisi gibi yine müzik tanıtım, haberler, paylaşım gibi özellikleri bulunan site, müzisyenlerin ve müzikseverlerin ilk durağı olmayı hedefliyor. Ancak bu kez, artırılan sosyal medya tarafıyla birlikte daha fazla iletişim ve bunun sonucunda daha fazla aktivitenin site üzerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor, ki eski güzel günlere tekrar geri dönülebilsin.

Yeni MySpace’te Justin Timberlake de yeni şarkısıyla açılışta önemli bir paya sahip. Timberlake’in yeni şarkısı Suit & Tie, siteye tekrar ziyaret için önemli bir anahtar.

Yetkililer, yeni tasarımı kullanmak istemeyen emektar kullanıcılar için klasik tasarımı da bir köşede tutmayı ihmal etmiyor. Eğer istenirse, bu özellik aktif edilerek klasik görünüm korunabiliyor. Eğer üyeyseniz, en azından neler değişmiş, bir göz atmanızda fayda var.

 

Yazar     : Mahmut Saral

Kaynak : teknokulis

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir