Anasayfa » ALINTI » Facebook Artık Daha Paylaşımcı
Facebook Artık Daha Paylaşımcı

Facebook Artık Daha Paylaşımcı

Facebook Artık Daha Paylaşımcı

Facebook güncellenen iOS uygulamasında düğme tasarımını yenileyip “Paylaş” özelliğini daha kullanışlı hale getirirdi. Güncelleme ile ilgili diğer detaylar haberimizde.

Facebook iOS uygulamasında bir takım tasarım değişiklerine giderek gönderilere yorum yapma, paylaşma ve beğenme fonksiyonlarını daha kullanışlı hale getirmenin yanı sıra Amerika ve Kanada‘da yaşayan kullanıcıları için de ücretsiz arama özelliğini devreye soktu.

Daha önce Facebook Messenger uygulamasında test amaçlı kullanılmaya başlayan internet üzerinden sesli konuşma yapabilme özelliğini sizlerle buradaki haberimizde paylaşmıştık. Facebook yeni yayınladığı güncelleme ile iOS uygulamasının 5.5 sürümünde bu özelliğini doğrudan Facebook uygulaması üzerine taşıdı. Böylece artık Amerika ve Kanada’da yaşayan Facebook kullanıcıları bu uygulama üzerinden birbirlerini ücretsiz olarak arayabilecek. Ayrıca bu özelliğin ilk zamanlarında olduğu gibi sadece Wi-Fi bağlantısı üzerinden değil 3G ve LTE bağlantısı ile de kullanılabilir olduğunu belirtelim.

Facebook Artık Daha Paylaşımcı

Facebook‘un 5.5 sürümünde yaptığı bir diğer yenilik ise yenilenen “Beğen” “Yorum Yap” ve “Paylaş” butonları. Bu sayede haber kaynağı üzerinden gönderileri paylaşmayı da tüm ülkelerde mümkün hale getiren Facebook, yenilenen buton tasarımları ile beğeninizi kazanacak gibi görünüyor.

Facebook Artık Daha Paylaşımcı

Facebook’un sesli görüşme özelliğini diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunacağı ya da sunup sunmayacağı ile henüz net bir bilgi yok ancak bu özelliğin tüm dünya üzerinde kullanıma sunulması, bu özelliği sunan benzer uygulamalara zarar verebilir gibi görünüyor. Eğer hala uygulamanızı güncellemediyseniz bu bağlantı üzerinden güncelleyebilirsiniz.

 

Yazar     : Berkay Oğulcan Tutal

Kaynak : shiftdelete

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir