Anasayfa » ALINTI » Facebook Google’a Küstü
Facebook Google'a Küstü

Facebook Google’a Küstü

Facebook Google'a Küstü

Google ve Facebook arasındaki çıkar ilişkisi, her iki şirket farklı kulvarlarda koştururken sorunsuz devam ediyordu. Ancak önce Google+ sosyal ağı, ardından Facebook Graph sosyal arama motoru, iki devin arasına girdi. Şimdi ise Facebook, arkadaş listesinden Google’ı çıkarmış görünüyor. Zuckerberg, artık Google ile konuşabilecekleri herhangi bir konu olmadığını açıkladı.

Facebook’un son çeyrek ön değerlendirmesinin yapıldığı sırada Silikon Vadisi‘ndeki son gelişmeleri değerlendiren şirket CEO’su Mark Zuckerberg, “Google ile olan ilişkimiz, şirketlerin gerçek anlamda iletişim kurduğu türden bir ilişki değil” açıklamasını yaptı. Apple ile Facebook arasındaki iş birlikteliği ise Facebook patronu tarafından “mutluluk verici” olarak nitelendirildi.

Bahsi geçen açıklamanın nedeni ise, Facebook’un Google’a doğrudan bir alternatif olarak kullanıcılara sunduğu Graph Search motoru olarak gösteriliyor. Öte yandan, Google CEO’su Larry Page‘in geçtiğimiz günlerde Facebook için yaptığı “sundukları ürünlerde gerçekten kötü iş çıkarıyorlar” yorumunun da ilişkileri iyileştirmeye yardımcı olmadığı kesin.

 

Yazar     : Erman Kahraman

Kaynak : shiftdelete

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir